• ARCHÍV ČLÁNKOV

    • Triedny projekt 2.D Čím sú Tvoji rodičia?: Predajca hokejových potrieb

    • 15.06.2018 19:09
    • Ak by hokej chcel si hrať, plnú výstroj musíš mať.

     Nepomôže Ti s tým nik? Dám Ti jeden tajný tip: Môj ocko je odborník!

     Presne takýmito slovami výstižne opisuje povolanie svojho ocka Slavomíra Fedoročka, náš spolužiak Rony. A tak sme sa v rámci triedneho projektu druhákov zo ZŠ na Komenského ul. v Bardejove, pod názvom Čím sú Tvoji rodičia?,  prišli presvedčiť, či je tomu naozaj tak.

    • Keďže sídlo predajne predstavuje dve oddelenia, naša exkurzia za poznaním začala na predajni cyklo tovaru. Práve tu začal Ronyho ocko pracovať. Vysvetlil nám, že základom pre túto prácu bolo čo najdôkladnejšie poznať stavbu bicykla a jeho funkcie, preto zo začiatku bicykle skladal od základných častí do kompletného stavu. Vďaka skúsenostiam, ktoré popri tejto práci rokmi nazbieral, nám podal profesionálny výklad i praktické  informácie. Žiaci si mohli overiť, či majú na svoj vek a výšku primeraný priemer kolies svojho bicykla. Dozvedeli sa, ktoré bicykle sú vhodné do terénu a ktoré naopak na cestnú cyklistiku. Porozumeli sme výhodám top novinky – elektorbicyklom, ktoré skvelo poslúžia pri náročnej cyklotúre nám, ale aj našim starým rodičom. Netreba však zabúdať aká dôležitá je cyklistická prilba. Investícia do nej sa pre bezpečnosť iste oplatí. Ak už bicykel máte, dôležité sú aj jeho ďalšie doplnky ako zámok, svetlo, zvonček, držiak na fľaše  no i cyklistické oblečenie či okuliare a mnoho iného. Ak hľadáte tip na darček takéhoto druhu, personál obchodu vám ochotne, ale aj vysoko odborne napomôže. Rovnaký profesionálny prístup môžete čakať aj v prípade servisu bicykla, ktorý sme si ako praktickú ukážku vyskúšali aj my. Vždy pred začiatkom sezóny je potrebné skontrolovať stav kolies, dofúkať i dotiahnuť ich, previesť kontrolu brźd i laniek a napokon všetko prečistiť a  naolejovať. Ak by to aj tak pre vás predstavovalo náročnú rovnicu, odborníci z cyklopredajne Spaiz vám radi napomôžu.

     S pomocou a usmernením však môžete počítať aj na oddelení hokejových potrieb. Aj tu bol Ronyho ocko ako doma. Skúsenosti, ktoré ponúka pre kategóriu detí, dospelých i profesionálnych hokejistov totiž čerpá z vlastnej hokejovej praxe, ako bývalý hráč a v súčasnosti tréner. Jeho odbornosť a rozhľad bol preto neprehliadnuteľný. Význam súčastí hokejovej výstroje nám kompletne predstavil na našej spolužiačke Soňke. Kvalitná a postave primeraná výstroj totiž neobmedzí v pohybe a napomôže dostatočnej ochrane citlivých častí tela. Ak teda zvažujete hokejovú budúcnosť vašich detí, základnú výstroj predstavujú: korčule, hokejka helma s mriežkou, jednotlivé chrániče, suspenzor, štucne, podväzkový pás, rukavice a napokon dres. Aj v tomto prípade môžete počítať s individuálnou pomocou a usmernením.  Čo však v prípade, ak bývate ďaleko? Keďže aj toto zamestnanie ide s dobou, vyberať môžete z bohatej ponuky e-shopu. Hoci vedenie internetového obchodu, má z hľadiska času svoje nevýhody, Ronyho ocko potvrdzuje, že ich služby opätovne využíva množstvo zákazníkov. A my už tiež vieme prečo.

     Nepísaným, no rozhodujúcim krédom tohto zamestnania je totiž ono známe „Náš zákazník, náš pán“. So zakúpeným sortimentom si neodnášate iba číry produkt, ale i pomoc a radu, šitú na mieru práve vám.

     PaedDr. Andrea Tribusová, PhD.

    • Naspäť na zoznam článkov