• Športové úspechy

• 2.Kolo družstiev mladších a starších žiakov a žiačok

28.05.2014 09:23
        Dňa 18.5.2014 sa na štadióne Technickej Univerzity konalo druhé kolo družstiev mladších a starších žiakov a žiačok. Tak ako prvému ani druhému kolu neprialo počasie. Pretekári nášho klubu sa však s podmienkami vyrovnali a ukázali nárast výkonnosti. V hodnotení súťaže družstiev starší žiaci a mladšie žiačky obsadili prvé miesto, staršie žiačky skončili druhé a mladší žiaci, kde je súťaž najvyrovnanejšia, boli na treťom mieste.

3. STU Košice - 71b

Dosiahnuté výsledky nám dávajú nádej, že naši pretekári a pretekárky na Majstrovstvách východoslovenského atletického zväzu, ktoré sa konajú pre st. žiakov 31.5. a pre ml. žiakov 4.6.  v Košiciach budú úspešní a potvrdíme, že patríme právom medzi najlepšie mládežnícke atletické kluby na Slovensku.

Kompletné výsledky si môžte pozrieť vo formáte PDF TU.

Mgr. Zoran Kollárovič

• Medailová žatva žiakov ZŠ Komenského vo finále Mestskej plaveckej ligy

22.05.2014 13:00
        Dňa 21. mája sa v mestskej krytej plavárni uskutočnilo finále 2. ročníka plaveckej ligy základných škôl. Usporiadateľmi boli Združenie pre rozvoj športových aktivít (ZRŠA) a ZŠ na Wolkerovej ulici. V priebehu šk. roku 2013-14 sa konali 4 kolá plaveckej ligy ZŠ v troch vekových kategóriách. Chlapci a dievčatá 1.- 4. ročník, 5.-6. ročník a 7.-9. ročník. A to v troch plaveckých spôsoboch: znak, prsia a kraul.

Do finále postúpilo 8 najlepších plavcov v jednotlivých vekových kategóriách a plaveckých disciplínach. Vo veľmi silnej konkurencii sa presadili aj naši pretekári, ktorí získali 14 medailí. 6 zlatých, 5 strieborných a 3 bronzové medaile.

4. Dalibor Šinaľ – 6.D; 50m prsia,
        5. Karin Kapsdorferová – 6.A; 50m kraul.

3. miesto:

1. Simona Lukáčová – 8.E; 50m znak.
        2. Saskia Ovšonková – 9.A; 50m kraul.
        3. Filip Gorun – 3.B; 25m prsia.

Diplomy a medaily slávnostne odovzdal mladým plavcom vedúci odboru školstva MsÚ Mgr. René Semanišin. V mene vedenia školy sa chcem poďakovať všetkým žiakom za účasť a výbornú reprezentáciu školy. Medailistom srdečne blahoželáme.

Mgr. A. Pečeňuk

• 1.KOLO družstiev mladších a starších žiakov a žiačok - Košice

14.05.2014 08:50
        Dňa 8.5.2014 sa v Košiciach na štadióne Technickej Univerzity konalo prvé kolo družstiev ml. a st. žiakov a žiačok. Súťaž sa konala za extrémne zlých podmienok v hustom daždi a cladnom počasí. Najprv sa posúval začiatok disciplín, 2- krát boli preteky prerušené. Pretekali družstvá ml. žiačok a žiakov základ družstva tvorili žiaci 6.E a7.D triedy. Družstvá st. žiakov tvorili hlavne žiaci 8.E triedy doplnené siedmakmi, ktorí sú narodení v roku 2000.Chválim všetkých nominovaných, lebo aj v tom zlom počasí sa snažili o čo najlepší výsledok. Môžeme povedať, že sa  im to podarilo, lebo v troch kategóriách ml.žiaci, ml.žiačky, st.žiaci sú po prvom kole na prvom mieste. Družstvo st.žiačok skončilo tretie a ukazuje sa nedostatok dievčat, na čo sme doplatili.

ST.ŽIACI: Marek Herstek-30bodov, Sebastián Hnatko-29bodov, František Jankov-26bodov.

ST.ŽIAČKY: Vladimíra Špirková-17bodov, Martina Ratvajská-16bodov, Laura Chovancová 9bodov.

ML.ŽIACI: Radoslav Voľanský - 29bodov, Matej Biľ-21bodov, Samuel Dzurišin 15bodov.

ML.ŽIAČKY: Sarah Javorská - 23bodov, Denisa Lenková- 21bodov, Sabina Andrejková-17bodov.

Hodnotenie družstiev:

ST.Žiaci 1.ŠŠK JAK BJ-178b, 2.ŠK Comenium Michalovce-97b, 3. Junior Prešov-45b.

ST.Žiačky 1.STU Košice-155b, 2.Junior Prešov-80b, 3.ŠŠK JAK BJ-71b.

ML.ŽIACI 1.ŠŠK JAK BJ-97b, 2.Akademik TU Košice 61b, 3.Slovan Levoča-58,5b.

ML.Žiačky 1.ŠŠK JAK BJ-111b, 2.STU Košice-81b, 3. Junior Prešov-66b.

Všetci nominovaní pretekári prispeli k tomuto vydarenému štartu do atletickej sezóny, ukázali charakter, že aj v zlých podmienkach to nezabalili, naopak zabojovali o čo najlepší výkon. Mojím želaním je aby to nebola len jedna lastovička ale aby to bol jav trvalý.

Mgr.Zoran Kollárovič

Kompletné výsledky vo formáte PDF si môžte pozrieť TU:

• Atletický míting "KRAK" Krakov 2014

12.05.2014 09:41
        10. mája 11-členná výprava atlétov zo ŠŠK JAK Bardejov pri ZŠ Komenského štartovala na 24. Medzinárodnom mítingu "KRAK" v meste Krakov, Poľsko. Okrem domácich poliakov sa súťate zúčastnili aj madí atléti z Ukrainy, Veľkej Británie a Slovenska. Naším atlétom sa podarilo v silnej medzinárodnej konkurencii získať 6 individuálnych medajlí a medajlu v štafete chlapcov.

Najúspešnejším pretekárom sa stal František Jankov. Získal 2 zlaté medaile v skoku do výšky a na 110m cez prekážky. Ďalšie medaile získali Marek Herstek - 2.miesto 110m prekážky; Sarah Javorská - 3.miesto Vrh guľou; Gabriel Katrenič - 3.miesto Hod oštepom;  Sebastian Hnatko - 3.miesto 100m; Štafeta chlapcov v zložení: Herstek, Jankov, Katrenič, Hnatko - 2.miesto.

Boli vyhodnotené aj 3 najlepšie výkony mítingu zo všetkých atletických disciplín. Nás veľmi teší, že do tejto trojice sa dostal aj výkon Františka Jankova v behu na 110m cez prekážky.

Mgr. Andrej Pečeňuk

• 1.KOLO družstiev najml.žiakov a žiačok Košice 1.mája 2014

05.05.2014 15:09
        Dňa 1.5.2014 sa v Košiciach na štadióne Technickej Univerzity konalo prvé kolo družstiev najml. žiakov a žiačok - ročníky narodenia 2003 a mladší. Našu  školu reprezentovala mini výprava žiakov z 5.D. triedy. S radosťou konštatujem, že boli úspešní a svoj prvý pretek zvládli na výbornú. Na stupeň víťazov sa dostali:2.miesto Daniel Didík beh na 60m, Soňa Stojáková hod kriketovou loptičkou, 3.miesto Timotej Beňa beh na 300m, Bibiána Mihňáková beh na 300m. Úspechom bola aj účasť Jozefa Kniša vo finále behu  na 60m a skoku do diaľky a to isté sa podarilo aj Nine Rusinkovej. V behu na 300m bola na 4.mieste Vanesa Veselovská. Veľmi príjemným prekvapením boli celkové 3.miesta v hodnotení družstiev.

Pretekárom by som sa chcel poďakovať aj za vzornú disciplínu a postoj k pretekom. Takýmto prístupom to môžu dosiahnuť k pekným výkonom a motivovať aj svojich spolužiakov.

Kompletné výsledky si môžte pozrieť vo formáte PDF v týchto odkazoch: 2014_0501_MVsAZ_drast_najmlZci.pdf a 2014_0503_MitingKE.pdf