• 03.11.2016 15:29
        • 7. ročník česko-slovenského projektu pre základné školy a osemročné gymnáziá Záložka do knihy spája školy: Čítam, čítaš, čítame bol vyhlásený pri príležitosti Medzinárodného mesiaca školských knižníc a Medzinárodného dňa školských knižníc, ktorý vyhlásila Dr. Blanche Woolls, prezidentka Medzinárodnej asociácie školského knihovníctva (IASL) a pripomína sa vždy 24. októbra od roku 1999. Deň je oslavou školských knižníc, ich významu a prínosu pri vzdelávaní detí. Hlavnou myšlienkou je podpora vzťahu žiakov ku knihám, školskej knižnici, čítaniu a poznávaniu a získanie si väčšieho počtu milovníkov literatúry.
        • Cieľom projektu je nadviazanie kontaktov medzi českými a slovenskými základnými školami a osemročnými gymnáziami a podpora čítania prostredníctvom výmeny záložiek do kníh. Žiaci Základnej školy na Komenského ul. 23 v Bardejove  pod vedením vyučujúcich na   1. stupni a vyučujúcich slovenského jazyka a literatúry a výtvarnej výchovy  vytvorili záložky do knihy, na ktorých ľubovoľnou technikou stvárnili tému česko-slovenského projektu Čítam, čítaš, čítame, a vymenili si ich s partnerskou  Základnou školou na Nábreží mládeže 5 v Nitre. Tá si bude o rok pripomínať 50. výročie a je najstaršou školou na nitrianskom sídlisku Chrenová. Jej história je rovnako ako história našej školy spojená so športom – hlavne s atletikou a hokejom. Študoval v nej aj olympijský víťaz z Ria 2016 Matej Tóth aj hokejoví majstri Slovenska za rok 2016. Záložky, ktoré pre nás nitrianski žiaci vyrobili sa nám veľmi páčili a potešili nás.