• 11.reprezentačný ples ZŠ na Komenského ul. v Bardejove

• 30.08.2013 10:11
        • Fašiangové obdobie, keď dni sú také krátke, sychravé a noci studené a dlhé, je už oddávna predurčené na všelijaké zábavy, karnevaly ale hlavne –  slávnostnou atmosférou naplnené plesy. Dlhá životaschopnosť a neustále oživovanie týchto pekných tradícií vychádza z potreby ľudí stretávať sa so svojimi priateľmi pri dobrej hudbe, tanci, chutnom jedle a možno aj poháriku kvalitného nápoja, prežiť spolu veselé príjemné chvíle. Je to príležitosť pre dámy, aby sa stali ešte krajšími, žiarivejšími, z mužov sa stávajú elegantní  a pozorní džentlmeni, ktorí iskria humorom a dobrou náladou.

Aj 11. reprezentačný ples ZŠ na Komenského ul. V Bardejove bol toho dôkazom.

• Slávnostne a veľmi pekne vyzdobená sála firmy OBUV - ŠPECIAL s.r.o Bardejov vítala svojich hostí bohato prestretými stolmi. Organizátori plesu: Mgr. A. Varholová, Mgr. Ľ. Kurimská, Mgr. Ľ. Frančáková a Mgr. Ľ. Sabolová s výdatnou pomocou manžela Mgr. Rastislava Sabola si ako vždy dali záležať a perfektne všetko zabezpečili.

V úvode nás všetkých potešili malí speváci a tanečníci z folklórneho súboru Prvosienka, ktorí svojím vystúpením a usmiatymi slniečkami v tváričkách rozliali teplo radosti  a veselosti do všetkých sŕdc účastníkov plesu. Súbor pracuje pod vedením Bc. D. Kostárovej a hudobníčky PaedDr. V.Remetovej. Veselé ľudové piesne a rytmické tančeky roztlieskali celú sálu. Hostí potešilo aj nadšenie,s akým svoje moderné choreografie predviedli deti  zo SZUŠ Pod Vinbargom pod vedením Mgr. J.Štefančinovej.

Slávnostným príhovorom ples otvoril riaditeľ školy Mgr.Štefan Kuča, ktorý prejavil radosť z hojného počtu stálych hostí a zvlášť privítal nových – rodičov našich prvákov. Prípitok a poďakovanie pedagógom našej školy za ich každodennú obetavú prácu  predniesol Ing. Miroslav Matys, predseda rodičovskej rady. Potom už neostávalo nič iné, len sa nechať unášať na vlnách veselej zábavy a príjemnej plesovej atmosféry. Hudobná skupina Montana Band nenechala nikoho dlho sedieť. Tanečný parket sa zaplnil tancujúcimi pármi, ktorí sa zabávali až do skorých ranných hodín. Zaujímavým a občas aj jemne adrenalínovým spestrením bolo aj losovanie tomboly, v ktorej sa mnohým,  vďaka štedrým sponzorom, podarilo vyhrať pekné ceny. Pri plných stoloch dobrého jedla a pitia, hudbe a tanci, v družných rozhovoroch  s príjemnými ľuďmi, prerývaných sporadickými výbuchmi smiechu, večer a noc zbehli veľmi rýchlo. Poniektorí so začudovaním konštatovali: “A to je už toľko hodín?“, keď kapela ohlásila záverečné kolo.

Nakoniec nechýbal ani spontánny spev „skalných účastníkov“ plesu na rozlúčku.

Verím, že aj napriek prebdenej a pretancovanej noci zanechal náš 11. reprezentačný ples hŕbu pekných dojmov a zážitkov v spomienkach rodičov, učiteľov, priateľov našej školy, nabil ich množstvom pozitívnej energie do ďalších pracovných dní.  Zostali fotografie, pekné spomienky, nové priateľstvá a nádej, že si to o rok opäť zopakujeme. Pretože najkrajšia radosť je tá, ktorú prežívame spolu s inými ľuďmi...

Mgr. M. Peláková