• ARCHÍV ČLÁNKOV

    • „BUL JA PAROBEČEK, NEBULO MI PARY“

    • 30.08.2013 10:14
    • Možno aj také myšlienky mladosti prebehli hlavou nášho milého oslávenca Štefana Mokroluského, ktorému náš detský folklórny súbor „Prvosienka“ pri  ZŠ Komenského uvil k jeho životnému jubileu 85 rokov kytičku z ľudových piesni a tancov.
    • S veľkou láskou a vďakou sme sa tohto blahoželania zúčastnili a tak sme mu chceli poďakovať, pretože nám ponúkol svoju pomoc ako krajčír pri zhotovovaní krojov pre náš súbor. Veľmi si to vážime, pretože  dnes sa nájde málo takých ľudí , ktorí sú ochotní nezištne pomôcť. Tento pán aj napriek svojmu krásnemu veku s veľkou ochotou a odhodlaním nám veľmi pomohol. Domov sme odchádzali šťastní a s veľkou pokorou v srdci, pretože sme sa uistili, že naša práca má zmysel a prináša radosť ľuďom v každom veku.

     Jedno prianie v srdci nám ostalo: „Nech je ešte dlho medzi nami a my s ochotou a veľkou úctou k takému človeku opäť raz prídeme zaspievať a zatancovať“.

     Náš deň sa týmto vystúpením nekončil a s veľkou radosťou sme išli ešte potešiť a rozveseliť srdcia ďalších ľudí. Čakalo nás vystúpenie pre „Úniu žien“. Aj tu sme sa dočkali odmeny vo forme zvučného potlesku.

     Kto by to bol povedal, že taký všedný a pochmúrny novembrový deň sa stane dňom sviatočným a nevšedným. Aj toto je jedno z našich poslaní, vlievať radosť do sŕdc ľudí dobrej vôle.

     Sme hrdí na školu, ktorú reprezentujeme a zároveň si uvedomujeme, že tá naša radosť by nebola a naše poslanie by sa nenaplňalo, pokiaľ by sme nemali utvorené podmienky pre našu prácu a samozrejme aj neustálu podporu a povzbudenia od nášho pána riaditeľa Mgr. Štefana Kuču. Teší sa z každého nášho úspechu a s veľkou láskou nás vždy vyprevádza na každé jedno vystúpenie. Patrí mu od nás veľká vďaka.

     Bc. Darina Kostárová
     PaedDr. Viera Remetová
     Vedúce DFS

    • Naspäť na zoznam článkov