• ARCHÍV ČLÁNKOV

   • Školské kolo súťaže Talent základných škôl regiónu Šariš.

    15.02.2016 09:12
    Vo štvrtok 11.2.2016 sa v školskej jedálni zhromaždilo 57 žiakov (6. – 9. ročník), ktorí prišli zabojovať o titul v súťaži Talent základných škôl regiónu Šariš.  Súťaž talentov je súčasťou aktivít celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným, ktorú zastrešuje úspešná spolupráca Centra pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie v Sabinove a mesta Prešov.
   • Karneval 2016

    07.02.2016 10:01
    Ráno ako každé iné. Cesta do školy ako každá iná. Len cesta do tried na ZŠ na Komenského ul. 23 v Bardejove bola až podozrivo odlišná. Putovaním po chodbách jednotlivými átriami totiž prvý februárový piatok nebolo možné stretnúť žiaka, ale už od skorého rána z átria do átria pobiehavali princezné, čarodejníci, šašovia a mnohé iné rozprávkové bytosti, ale aj takmer reálne kópie skutočných povolaní v menšom vydaní. S očakávaním v očkách a radosťou na perách netrpezlivo vyčkávali, kedy si v kostýme nadšencov budúcich plesov vyskúšajú pravú karnevalovú zábavu. A veru dočkali sa. Bez ostychu a otáľania, číro spontánne v rytme tanečných šlágrov spod mixážneho pultu dídžejov z populárneho Boborlandu, sa naše masky pustili do tancovačky hneď s prvými tónmi hudby.
   • 14. reprezentačný školský ples

    04.02.2016 10:04
    Komu by sa nechcelo ísť tam, kde je veselo!
    Kde je dobrá spoločnosť,
    jedla, pitia kde je dosť,
    kde je dobrá zábava,
    kde sa priateľ s priateľom stretáva.
    O čom že  sa ten chýr nesie?
    Nuž o našom školskom plese!
     
    Fašiangy sú už oddávna časom zábav, plesov, veselíc a karnevalov. Túto peknú tradíciu dôsledne dodržiavame aj na našej škole a v krásne vyzdobenej  spoločenskej sále firmy Obuv – Špeciál, spol .s r.o. sme sa 23. januára v príjemnej a veselej atmosfére zabávali už na 14. reprezentačnom plese, ktorý organizuje riaditeľstvo školy v spolupráci s Radou školy a Združením rodičov a priateľov školy.
    Hneď v úvode dobrú náladu a radosť plným priehrštím rozdávali  malí tanečníci a speváci nášho detského folklórneho súboru Prvosienka, ktorý pracuje pod umeleckým vedením p. vychovávateľky Bc. Dariny Kostárovej a pani učiteľky PaedDr.Viery Remetovej.
    Slávnostnými prípitkom a príhovormi ples otvorili:  predseda Rodičovskej rady Ing. Viliam Kohút, riaditeľ školy PhDr. Ján Mika a náš hosť - vedúci oddelenia školstva a telesnej kultúry MsÚ -  Mgr. René Semanišin. 
    Do tanca i do spevu po celý čas na striedačku vyhrávali  Muzikanci Raslavicke a country spevák a muzikant Jozef Kochlica.
     
   • Okresné kolo MATEMATICKEJ OLYMPIÁDY

    03.02.2016 08:17
    Tak, a máme tu výsledky okresného kola MO 2015/2016. Riešenia žiakov školského kola MO sme doručili v danom termíne na oddelenie školstva a telesnej kultúry, na základe týchto riešení boli pozvaní žiaci na okresné kolo. Na Základnej škole na sídl. Vinbarg  v Bardejove si  19.januára  potrápili hlavičky žiaci 5. a  9. ročníka. Celkom súťažilo 41 piatakov a 25 deviatakov. 
   • 2. ŽIACKY PLES ÚSPEŠNE ZA NAMI!

    17.01.2016 17:55
    A je doplesané! Hudba vypnutá, sviečky dohorené, košele spotené, topánky vyzuté, kučery padnuté, koláče zjedené...ALE ÚSMEV NA TVÁRI A SKVELÝ POCIT V DUŠI Z KRÁSNE PREŽITÉHO VEČERA OSTÁVA!  Opäť RAZ sa stretli krásne slečny a galantní chlapci, ktorí ukázali, že sa vedia perfektne zabaviť a slušne správať. Celý večer nás zabával DJ Bobor, za čo mu veľmi pekne ďakujeme. Zvládli sme aj tombolu a úspešne zvolili KRÁĽA a KRÁĽOVNÚ. Veľká vďaka patrí celej IX. D  a dievčatám zo VI.D za pomoc pri príprave plesu.
    A čo dodať na záver?  Aby ten 3. žiacky ples bol minimálne taký úspešný ako tento.
                                                                                                  DOPLESANIA!!