• ARCHÍV ČLÁNKOV

   • Projekt: Hravo či zdravo

    12.04.2016 13:43

    Od začiatku školského roka sme sa pravidelne na hodinách predmetu Obohatenie venovali projektu na web stránke http://www.hravozizdravo.sk/.

    Každý mesiac sme vypracovali jednotlivé lekcie a vypĺňali sme interaktívne cvičenia o zdravom životnom štýle. Za aktivity v úlohách sme získavali body do celkového hodnotenia triedy. Piataci z celého Slovenska boli hodnotení v troch kategóriách, v závislosti od počtu žiakov. Naša trieda sa v svojej kategórii umiestili na peknom 4. mieste v Prešovskom kraji. Triedy, ktoré skončili na prvých troch priečkach v rámci celého Slovenska, získali poukážky na nákup v športových predajniach a voľný vstup do ľubovoľnej expozície Slovenského národného múzea.   

    Po ukončení súťažnej časti projektu sa dalo súťažiť o mimoriadnu cenu – finančnú odmenu 300€.  Mohla ju získať trieda, ktorá vytvorí najlepšie krátke video na tému „Naša trieda žije zdravo.“

   • Triedny projekt 4.E „Nauč nás, čo vieš“: Linoryt

    11.04.2016 14:38
    V tomto ročníku sme sa ako štvrtáci z triedy pre intelektovo-nadané deti zo ZŠ na Komenského ul. v Bardejove zúčastnili triedneho projektu „Nauč nás, čo vieš“. Každý mesiac nás jeden zo spolužiakov naučí to, čo ho najviac baví a zaujíma.
             V mesiaci marec nám svoju najobľúbenejšiu činnosť predviedol spolužiak Radan Kollárovič. Jeho najväčšou záľubou je výtvarná výchova, tak sa rozhodol, že nám ukáže a vysvetlí, čo je to linoryt.
   • Dopoludnie s anglickou a francúzskou rozprávkou

    11.04.2016 14:26
             Večer s rozprávkovou knihou je asi každodenným rituálom väčšiny z nás. Tým mladším číta rozprávku mamka či ocko, väčší už zákutia zápasu dobra nad zlom objavujú sami.  Zväčša však ide o knihy v materinskom jazyku. Ale siahli ste už niekedy po anglickej či francúzskej rozprávke?
     Výbornú motiváciu do čítania cudzojazyčných kníh s obľúbenou rozprávkovou tematikou ponúkli svojim mladším spolužiakom šikovní žiaci druhého stupňa ZŠ na  Komenského 23 v Bardejove. V rámci projektu eTwinning „A day with fairy tales“ posledný deň mesiaca zasvätenému knihám, svojich mladších kamarátov zaviedli v štyroch predstaveniach do cudzojazyčného rozprávkova.
   • SPIEVAM PO FRANCÚZSKY 2016

    05.04.2016 16:50
     Skvelé 1. miesto Petry Palubovej v semifinále.
   • Maliar, maľujúci nohami

    31.03.2016 10:27
    V zborovni základnej školy na Komenského ul. v Bardejove bolo tesne pred veľkonočnými sviatkami nezvyčajne rušno.  Zaplnila sa celá, do posledného miestečka. Tentoraz však nie učiteľmi, ale žiakmi. Očakávali vzácnu návštevu, ktorú nám sprostredkoval riaditeľ KTC v Bardejove Ing. Marcel Tribus: poľského maliara Stanisława Kmiecika z Krakowa, ktorý je iný ako ostatní maliari. Maľuje totiž nohami. Nie preto, že by chcel byť  týmto výnimočný, aj keď práve týmto výnimočný je!