• Novinky

      • Elektronický zápis do 1. ročníka

      • Zápis bude prebiehať bez potreby prítomnosti dieťaťa od 15.4. do 30.4.2020 a to:

       1) Elektronickou príhláškou (ODKAZ) - rozhodnutia budú zasielané až po 15.4.
       2) Individuálnu formu zápisu (osobne, poštou) si dohodnite,
       telefonicky - 0948311775 
       (cez pracovné dni od 8:00 do 16:00)
       alebo mailom - riaditel@zskombj.sk (kedykoľvek)
       3) Poštou - formulár nájdete TU (ODKAZ) 
       Vytlačený, vyplnený a podpísaný zápisný lístok zašlite na adresu
       Základná škola, Komenského 23, 08501 BARDEJOV

        

       Rodičia budúcich prvákov, prečítajte si aktuálnu informáciu  z  Výskumného ústavu detskej psychológie a patopsychológie v Bratislave ohľadom zápisu detí , ktoré by mali byť diagnostikované v poradenských  zariadeniach - posudzovanie školskej spôsobilosti
       Informácia v tomto odkaze.

      • 9. ročník - Prihlášky na strednú školu

      • Vážení rodičia žiakov 9. ročníka,

       prosíme Vás o vyplnenie dotazníku, ktorý si môžte stiahnuť v tomto odkaze Dotazník k prihláške na SŠ.docx

       Do 15.4.2020 zašlite vyplnený dotazník na emailovú adresu packova@zskombj.sk

       Po termíne 20.4.2020 vám elektronicky zašleme pripravenú prihlášku s ďalšími pokynmi na e-mailovú adresu, ktorú uvediete v dotazníku.

       V prípade otázok ma prosím kontaktujte na packova@zskombj.sk

      • Od semienka až po plod

      • V týchto dňoch by sme so štvrtákmi z triedy pre intelektovo-nadaných žiakov venovali klíčeniu semien. Zo známych dôvodov však výučba prebieha úplne inak. Navzájom sme ochudobnení o mnoho zaujímavých praktických činností, ktoré v rôznych obmenách praktizujeme od prvého ročníka. Aj preto sme si ďalšiu z aktivít, ktorou sa učíme najmä pre život, uskutočnili v domácom prostredí. Už týždeň príbytky našich štvrtákov spríjemňujú aj zasadené a naklíčené fazuľky. Každý deň si ich zalievajú a pozorne sledujú ich vývoj. Aj vám preto ponúkame inšpiráciu, ako si trochu prírody preniesť aj domov. Stačí trochu zeminy a semienko fazuľky alebo akékoľvek iné semiačko, napríklad  hrachu či šošovice. Aj vaše deti môžu sledovať tento proces vývoja, od semienka až po plod. Zistia tak, čo všetko potrebuje rastlinka ku klíčeniu. Takto v momentálne izolovanom svete možno prejdú aj na iné myšlienky, no aj bez učebníc porozumejú najdôležitejším procesom prírody. Pretože tieto  týždne nie sú iba o učení, ale najmä o pochopení toho, na čom v živote naozaj záleží.

       PaedDr. Andrea Tribusová, PhD.

      • Niečo na odľahčenie - športové dresy

      • Vážení rodičia a žiaci! Myšlienka zjednotiť vzhľad žiakov športových tried naberá reálnu podobu, ktorú sa mi v spolupráci z firmou 3b podarilo dotiahnuť do finálnej podoby. Teplákova súprava je outdorovo funkčná, farebne pestrá, má všetky znaky príslušnosti k klubu a škole. Mgr. Sergej Kravec

       Páčia sa vám? Hlasujte v ankete na tejto stránke

      • Učenie na doma - podstránky

      • Vážení rodičia, v rámci možností diaľkového vyučovania si naši učitelia pripravili pre svojich žiakov webové podstránky, kde sú zverejňované úlohy, pokyny a študijné materiály pre konkrétne triedy a predmety. Tieto podstránky nájdete ako prvý príspevok (zelený) na webstránke školy WWW.ZSKOMBJ.SK - kliknutím na meno svojho vyučujúceho sa dostanete na podstránku, kde nájdete svoju triedu a predmet.

       Zoznam stránok učiteľov a predmetov bude pravidelne dopĺňaný a aktualizovaný. Niektorí učitelia zadávajú po dohode so žiakmi úlohy aj prostredníctvom stránky BEZKRIEDY.SK alebo systému úloh cez EDUPAGE.

       Prosím skontrolujte, či sa vaše deti doma zodpovedne pripravujú a plnia si povinnosti, ktoré dostali od učiteľov v škole. Do riadnych prázdnin je ešte ďaleko ;-)

       Prajeme Vám všetkým pevné zdravie.

      • Aktuálne informácie - PIATOK 13.3.

      • Dnes (piatok 13.3) vyučovanie prebieha nasledovne:

       1. stupeň končí vyučovanie 4. hodinou

       2. stupeň končí 5. hodinou - t.j. do 12:10.

       ŠKD dnes funguje podľa normálneho rozvrhu - ale ak máte tú možnosť prísť po dieťa skôr, tak by to bolo vhodné.

       Počas uzavretia škôl budú učitelia zverejňovať študijné materiály pre žiakov na stránke školy na podstránkach učiteľov - https://zskombj.edupage.org/teachers/ , alebo prostredníctvom systému BEZ KRIEDY.

       Preto odporúčame naďalej sledovať stránku školy.

       Z obedov budú žiaci počas uzavretia školy odhlasovaní automaticky - preto sa nemusíte vyhlasovať manuálne.

     • Aktuálna informácia - uzavretie školy od pondelka 16.3.
      • Aktuálna informácia - uzavretie školy od pondelka 16.3.

      • Z rozhodnutia Ústredného krízového štábu budú všetky školy a školské zariadenia od pondelka (16.3.) zatvorené na dva týždne. V piatok 13.3. bude výučba ešte prebiehať, ale podľa skráteného vyučovania - o presnom rozvrhu budú žiaci informovaní počas úvodných vyučovacích hodín. 

       O ďalších bližších informáciách Vás budeme informovať.

      • Triedny projekt 4.D „Nauč nás, čo vieš!“: Valentínsky obed

      • V rámci triedneho projektu 4.D „Nauč nás, čo vieš!“ nám Filip Onufer ukázal svoje kuchárske umenie. Keďže jeho obľúbené jedlo je „čevabčiči“, naučil nás, ako si ho môžeme jednoducho pripraviť aj doma. 

       Základom je mať kvalitne pomleté hovädzie a bravčové mäso, ktoré sme dochutili soľou, čiernym korením, cesnakom, vajíčkom a strúhankou. Z takto pripravenej zmesi sme si vytvarovali rolky, ktoré sme vyprážali doružova.  Ako príloha boli podávané opekané zemiaky a zeleninový šalát. Všetky úlohy sme si rozdelili medzi spolužiakov. Kým Filip s pani učiteľkou vyprážali mäsové rolky, ostatní čistili a rezali zemiaky, krájali zeleninu a pripravovali chutný zeleninový šalát. Niektorí  sme škrabku v ruke držali prvýkrát, ale všetci sme to zvládli. Veľmi nám pomohla aj pani učiteľka Petková. Varila s nami,  pomohla nám pri príprave, ale aj naučila po sebe poumývať riad.

       Pre všetkých to bola príjemná zábava, na konci ktorej nás čakala zaslúžená odmena  - výborný obed. Som rád, že okrem skvelého obeda som sa mohol aj s mojimi spolužiakmi naučiť niečo nové. Chcem sa poďakovať Filipovi za chutný obedík 😊.

       Alexander Leško,  4.D

      • DVA TITULY MAJSTROV SLOVENSKA Z HALY

      • Na prelome mesiacov február a marec vyvrcholila atletická halová sezóna Majstrovstvami Slovenska. Majstrovstvá Slovenska sa organizujú pre všetky vekové kategórie v jedinej atletickej hale na Slovensku v hale Elán v Bratislave. Po úspešných výsledkoch na HM VsAZ sme boli plní očakávania ako sa nám bude dariť na Majstrovstvách Slovenska. 29.februára sa konali HM SR mladšieho žiactva, ktoré sa organizujú formou 5 boja-60mpr,skok do diaľky, 60m,vrh guľou,600m.Náš klub a školu reprezentovalo päť súťažiacich: 2 chlapci a 3 dievčatá. Výrazný úspech dosiahol Mário Macej, ktorý sa stal halovým majstrom Slovenska na rok 2020 súčtom bodov 2315b/ 60pr-10,25s,diaľka-485cm,60m-8,13s,guľa-11,41m,600m-2:09,95min/.Darilo sa aj Danielovi Smoleňovi, ktorý skončil na 3.mieste súčtom bodov 2121b/60pr-10,27s,diaľka-443cm,60m-8,88s,guľa-9,16m,600m-1:54,93min/.Spolu súťažilo 26 chlapcov. Najlepšia z dievčat skončila Božidara Macečková, ktorá získala 2479b, čo jej vynieslo nepopulárne 4.miesto/ 60pr-10,56s,diaľka-450cm,60m-8,74s,guľa-7,82m,600m-2:06,48min/.Katka Pillárová sa umiestnila na 16.mieste s 2067b a Laura Ščerbatá so ziskom 1980b skončila 20.Dievčat štartovalo až 60, a preto umiestnenie v prvej tretine štartového pola považujeme za úspech. Po mladších žiakoch sa predstavili 1.marca dorastenci a dorastenky. Šimon Kovalčín, bývalý žiak ŠT  našej školy, sa výborným výsledkom v skoku do výšky 195cm stal halovým majstrom SR. Tento výsledok nám dáva možnosť zabojovať o splnenie limitu na tohtoročné ME U18, ktorého hodnota je 203cm.Na MDŽ 8.marca súťažilo staršie žiactvo, kde sme tak isto nezostali bez medailí. Vo vrhu guľou získal výkonom 13,43cm Samuel Šima 2.miesto.Terézia Vaneková v skoku do výšky výkonom 158cm obsadila tiež 2.miesto.Štafeta chlapcov 4x200m v zložení Matej Dzubák, Jakub Čech-Gut, Samuel Šima a Maroš Lamanec časom 1:47,87min obsadila 3.miesto.Samuel Šima v behu na 60mprekážok výkonom 9,24s obsadil 6.miesto,Jana Knišová v behu na 60m časom 8,31s vo finále skončila na 7.mieste a Petra Čupeľová vo vrhu guľou výkonom 8,78m skončila na 10.mieste.Tieto výsledky žiaci a žiačky dosiahli pod vedením učiteľov- trénerov Mgr. Andreja Pečeňuka a Mgr. Zorana Kollároviča.

       Výsledky našich žiakov nás potešili a veríme , že po kvalitnej príprave a sústredeniach sa nám v letnej sezóne bude dariť ešte lepšie a budeme výborne reprezentovať klub , školu a mesto Bardejov.