• Novinky

      • Víkendová sladká výzva venovaná rodičom – v role učiteľov.

      • 28.marec je medzinárodný deň učiteľov, no tento rok bol pre nás všetkých akýsi iný.

       V týchto posledných týždňoch sa zmenil denný režim učiteľom,  žiakom, aj rodičom. Rodičia sa zo dňa na deň  museli zhostiť rôznych rolí, ktoré doposiaľ nezastávali. Každý z nich je teraz učiteľom – tútorom svojich detí. Niektorí sa musia tejto činnosti učenia svojho syna či dcéry venovať veľa času, iným stačí len pár minút na kontrolu ich samostatnej činnosti.

       Keďže povinností majú v týchto dňoch mnoho, preto sme sa so žiakmi 7.C triedy, rozhodli ich prekvapiť. Niektorí žiaci prijali ponuku zapojiť sa do „Víkendovej sladkej výzvy“.

       Podľa jednoduchých receptov pripravili pre svojich rodičov sladkú dobrotu. Prichystali pre nich darček, ktorý bol k ich novému sviatku -  Dňu učiteľov. Aspoň takouto milou pozornosťou mohli vyjadriť rodičom vďaku za čas, ktorý im v týchto dňoch obetavo venujú.

       Ich výtvory vyzerali veľmi dobre, ani chlapci sa nedali zahanbiť. Možno nám z radov týchto žiakov vyrastajú budúci slávni cukrári či kuchári.

        Mgr. Mária Čukanová

      • ODPORÚČAM VÁM NAINŠTALOVAŤ SI DO MOBILU APLIKÁCIE EDUPAGE a HANGOUTS MEET BY GOOGLE

      • Milí žiaci, vážení rodičia, ctení kolegovia.

       Chcel by som Vás požiadať, ak ešte nemáte, aby ste si do mobilného telefónu nainštalovali aplikáciu EDUPAGEAktuálne informácie a správy od vedenia školy, ale i učiteľov, tak dostanete okamžite ako notifikácie v mobile.

       Aplikácia EDUPAGE je k dispozícii na OBCHOD PLAY pre zariadenia s ANDROIDom:
       https://play.google.com/store/apps/details?id=air.org.edupage

       ako aj pre iPhony a iPady na APPLE STORE:
       https://apps.apple.com/sk/app/edupage/id569428005?l=sk

       Tak isto niektoré triedy už testujú komunikáciu cez videokonferenciu HANGOUTS MEET a tak si ju môžte nainštalovať vopred tiež.

       Pripojenie funguje aj cez NOTEBOOK alebo počítač, tam aplikáciu inštalovať netreba. Stačí len v dohodnutý čas kliknúť na adresu, ktorú vám pošlú vaši učitelia a následne kliknúť PRIPOJIŤ SA. Ak budete vyzvaní, udeľte povolenie zariadeniu pre kameru a mikrofón. Odporúčam používať slúchadlá. Nie je potrebné sa nijak registrovať ani mať Google účet.

       Videokomunikácia funguje aj CEZ MOBIL ČI TABLET, je však potrebné doinštalovať si aplikáciu HANGOUTS MEET.

       Pre zariadenia s ANDROIDom si môžte MEET stiahnuť cez OBCHOD PLAY:
       https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.meetings

       Pre APPLE iPhone a iPad cez APPLE STORE:
       https://apps.apple.com/sk/app/hangouts-meet-by-google/id1013231476?l=sk

       V prípade otázok ma kontaktujte cez email: zskombj@gmail.com

       Prajem Vám pekný deň a pevné zdravie.

       Mgr. Ľubomír Kuča
       Správca IT
       ZŠ Komenského 23, Bardejov

      • Elektronický zápis do 1. ročníka

      • Zápis bude prebiehať bez potreby prítomnosti dieťaťa od 15.4. do 30.4.2020 a to:

       1) Elektronickou príhláškou (ODKAZ) - aktívna bude od 15.4. do 30.4.2020
       2) Individuálnu formu zápisu (osobne, poštou) si dohodnite,
       telefonicky - 0948311775 
       (cez pracovné dni od 8:00 do 16:00)
       alebo mailom - riaditel@zskombj.sk (kedykoľvek)
       3) Poštou - formulár nájdete TU (ODKAZ) 
       Vytlačený, vyplnený a podpísaný zápisný lístok zašlite na adresu
       Základná škola, Komenského 23, 08501 BARDEJOV

      • 9. ročník - Prihlášky na strednú školu

      • Vážení rodičia žiakov 9. ročníka,

       prosíme Vás o vyplnenie dotazníku, ktorý si môžte stiahnuť v tomto odkaze Dotazník k prihláške na SŠ.docx

       Do 15.4.2020 zašlite vyplnený dotazník na emailovú adresu packova@zskombj.sk

       Po termíne 20.4.2020 vám elektronicky zašleme pripravenú prihlášku s ďalšími pokynmi na e-mailovú adresu, ktorú uvediete v dotazníku.

       V prípade otázok ma prosím kontaktujte na packova@zskombj.sk

      • Od semienka až po plod

      • V týchto dňoch by sme so štvrtákmi z triedy pre intelektovo-nadaných žiakov venovali klíčeniu semien. Zo známych dôvodov však výučba prebieha úplne inak. Navzájom sme ochudobnení o mnoho zaujímavých praktických činností, ktoré v rôznych obmenách praktizujeme od prvého ročníka. Aj preto sme si ďalšiu z aktivít, ktorou sa učíme najmä pre život, uskutočnili v domácom prostredí. Už týždeň príbytky našich štvrtákov spríjemňujú aj zasadené a naklíčené fazuľky. Každý deň si ich zalievajú a pozorne sledujú ich vývoj. Aj vám preto ponúkame inšpiráciu, ako si trochu prírody preniesť aj domov. Stačí trochu zeminy a semienko fazuľky alebo akékoľvek iné semiačko, napríklad  hrachu či šošovice. Aj vaše deti môžu sledovať tento proces vývoja, od semienka až po plod. Zistia tak, čo všetko potrebuje rastlinka ku klíčeniu. Takto v momentálne izolovanom svete možno prejdú aj na iné myšlienky, no aj bez učebníc porozumejú najdôležitejším procesom prírody. Pretože tieto  týždne nie sú iba o učení, ale najmä o pochopení toho, na čom v živote naozaj záleží.

       PaedDr. Andrea Tribusová, PhD.

      • Niečo na odľahčenie - športové dresy

      • Vážení rodičia a žiaci! Myšlienka zjednotiť vzhľad žiakov športových tried naberá reálnu podobu, ktorú sa mi v spolupráci z firmou 3b podarilo dotiahnuť do finálnej podoby. Teplákova súprava je outdorovo funkčná, farebne pestrá, má všetky znaky príslušnosti k klubu a škole. Mgr. Sergej Kravec

       Páčia sa vám? Hlasujte v ankete na tejto stránke

      • Učenie na doma - podstránky

      • Vážení rodičia, v rámci možností diaľkového vyučovania si naši učitelia pripravili pre svojich žiakov webové podstránky, kde sú zverejňované úlohy, pokyny a študijné materiály pre konkrétne triedy a predmety. Tieto podstránky nájdete ako prvý príspevok (zelený) na webstránke školy WWW.ZSKOMBJ.SK - kliknutím na meno svojho vyučujúceho sa dostanete na podstránku, kde nájdete svoju triedu a predmet.

       Zoznam stránok učiteľov a predmetov bude pravidelne dopĺňaný a aktualizovaný. Niektorí učitelia zadávajú po dohode so žiakmi úlohy aj prostredníctvom stránky BEZKRIEDY.SK alebo systému úloh cez EDUPAGE.

       Prosím skontrolujte, či sa vaše deti doma zodpovedne pripravujú a plnia si povinnosti, ktoré dostali od učiteľov v škole. Do riadnych prázdnin je ešte ďaleko ;-)

       Prajeme Vám všetkým pevné zdravie.

      • Aktuálne informácie - PIATOK 13.3.

      • Dnes (piatok 13.3) vyučovanie prebieha nasledovne:

       1. stupeň končí vyučovanie 4. hodinou

       2. stupeň končí 5. hodinou - t.j. do 12:10.

       ŠKD dnes funguje podľa normálneho rozvrhu - ale ak máte tú možnosť prísť po dieťa skôr, tak by to bolo vhodné.

       Počas uzavretia škôl budú učitelia zverejňovať študijné materiály pre žiakov na stránke školy na podstránkach učiteľov - https://zskombj.edupage.org/teachers/ , alebo prostredníctvom systému BEZ KRIEDY.

       Preto odporúčame naďalej sledovať stránku školy.

       Z obedov budú žiaci počas uzavretia školy odhlasovaní automaticky - preto sa nemusíte vyhlasovať manuálne.

     • Aktuálna informácia - uzavretie školy od pondelka 16.3.
      • Aktuálna informácia - uzavretie školy od pondelka 16.3.

      • Z rozhodnutia Ústredného krízového štábu budú všetky školy a školské zariadenia od pondelka (16.3.) zatvorené na dva týždne. V piatok 13.3. bude výučba ešte prebiehať, ale podľa skráteného vyučovania - o presnom rozvrhu budú žiaci informovaní počas úvodných vyučovacích hodín. 

       O ďalších bližších informáciách Vás budeme informovať.

      • Triedny projekt 4.D „Nauč nás, čo vieš!“: Valentínsky obed

      • V rámci triedneho projektu 4.D „Nauč nás, čo vieš!“ nám Filip Onufer ukázal svoje kuchárske umenie. Keďže jeho obľúbené jedlo je „čevabčiči“, naučil nás, ako si ho môžeme jednoducho pripraviť aj doma. 

       Základom je mať kvalitne pomleté hovädzie a bravčové mäso, ktoré sme dochutili soľou, čiernym korením, cesnakom, vajíčkom a strúhankou. Z takto pripravenej zmesi sme si vytvarovali rolky, ktoré sme vyprážali doružova.  Ako príloha boli podávané opekané zemiaky a zeleninový šalát. Všetky úlohy sme si rozdelili medzi spolužiakov. Kým Filip s pani učiteľkou vyprážali mäsové rolky, ostatní čistili a rezali zemiaky, krájali zeleninu a pripravovali chutný zeleninový šalát. Niektorí  sme škrabku v ruke držali prvýkrát, ale všetci sme to zvládli. Veľmi nám pomohla aj pani učiteľka Petková. Varila s nami,  pomohla nám pri príprave, ale aj naučila po sebe poumývať riad.

       Pre všetkých to bola príjemná zábava, na konci ktorej nás čakala zaslúžená odmena  - výborný obed. Som rád, že okrem skvelého obeda som sa mohol aj s mojimi spolužiakmi naučiť niečo nové. Chcem sa poďakovať Filipovi za chutný obedík 😊.

       Alexander Leško,  4.D

      • DVA TITULY MAJSTROV SLOVENSKA Z HALY

      • Na prelome mesiacov február a marec vyvrcholila atletická halová sezóna Majstrovstvami Slovenska. Majstrovstvá Slovenska sa organizujú pre všetky vekové kategórie v jedinej atletickej hale na Slovensku v hale Elán v Bratislave. Po úspešných výsledkoch na HM VsAZ sme boli plní očakávania ako sa nám bude dariť na Majstrovstvách Slovenska. 29.februára sa konali HM SR mladšieho žiactva, ktoré sa organizujú formou 5 boja-60mpr,skok do diaľky, 60m,vrh guľou,600m.Náš klub a školu reprezentovalo päť súťažiacich: 2 chlapci a 3 dievčatá. Výrazný úspech dosiahol Mário Macej, ktorý sa stal halovým majstrom Slovenska na rok 2020 súčtom bodov 2315b/ 60pr-10,25s,diaľka-485cm,60m-8,13s,guľa-11,41m,600m-2:09,95min/.Darilo sa aj Danielovi Smoleňovi, ktorý skončil na 3.mieste súčtom bodov 2121b/60pr-10,27s,diaľka-443cm,60m-8,88s,guľa-9,16m,600m-1:54,93min/.Spolu súťažilo 26 chlapcov. Najlepšia z dievčat skončila Božidara Macečková, ktorá získala 2479b, čo jej vynieslo nepopulárne 4.miesto/ 60pr-10,56s,diaľka-450cm,60m-8,74s,guľa-7,82m,600m-2:06,48min/.Katka Pillárová sa umiestnila na 16.mieste s 2067b a Laura Ščerbatá so ziskom 1980b skončila 20.Dievčat štartovalo až 60, a preto umiestnenie v prvej tretine štartového pola považujeme za úspech. Po mladších žiakoch sa predstavili 1.marca dorastenci a dorastenky. Šimon Kovalčín, bývalý žiak ŠT  našej školy, sa výborným výsledkom v skoku do výšky 195cm stal halovým majstrom SR. Tento výsledok nám dáva možnosť zabojovať o splnenie limitu na tohtoročné ME U18, ktorého hodnota je 203cm.Na MDŽ 8.marca súťažilo staršie žiactvo, kde sme tak isto nezostali bez medailí. Vo vrhu guľou získal výkonom 13,43cm Samuel Šima 2.miesto.Terézia Vaneková v skoku do výšky výkonom 158cm obsadila tiež 2.miesto.Štafeta chlapcov 4x200m v zložení Matej Dzubák, Jakub Čech-Gut, Samuel Šima a Maroš Lamanec časom 1:47,87min obsadila 3.miesto.Samuel Šima v behu na 60mprekážok výkonom 9,24s obsadil 6.miesto,Jana Knišová v behu na 60m časom 8,31s vo finále skončila na 7.mieste a Petra Čupeľová vo vrhu guľou výkonom 8,78m skončila na 10.mieste.Tieto výsledky žiaci a žiačky dosiahli pod vedením učiteľov- trénerov Mgr. Andreja Pečeňuka a Mgr. Zorana Kollároviča.

       Výsledky našich žiakov nás potešili a veríme , že po kvalitnej príprave a sústredeniach sa nám v letnej sezóne bude dariť ešte lepšie a budeme výborne reprezentovať klub , školu a mesto Bardejov.

      •   Hviezdoslavov Kubín 2020 - 1. stupeň

      • Dňa  26. februára  2020 sa na 1. stupni uskutočnilo školské kolo súťaže v prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín. Žiaci sa svedomito pripravovali. Porota  si pozorne vypočula prednes všetkých ukážok a rozhodla o nasledovnom umiestnení:

       1. kategória (2. -4. ročník)

       Poézia: 
       1. miesto: Ema Chovancová     4. C                 
       2. miesto: Patrícia Udičová      4. C                         
       3. miesto: Martin Matiaš          4.D                   
       Cena poroty: Bruno Voška – Ratvaj  3.B                                                                                                           

       Próza:
       1. miesto: Oliver Falat           3. B       
       2. miesto: Samuel Švec         4. D
       3. miesto: Ema Vatehová      3. D   
       Cena poroty: Natália Tomečková   1. A, Samuel Sobek    2.A

       Víťazom srdečne blahoželáme. Najúspešnejší žiaci z jednotlivých kategórií budú reprezentovať našu školu v okresnom  kole 13. marca 2020 v ZŠ na Wolkerovej ulici.

       Budeme im držať palce !

       Teší nás, že sa do recitácie  zapojili aj naši prváci. Tieto malé talenty nás prekvapili svojím milým prednesom. Určite o nich ešte budeme počuť.

      • ANGLIČTINA, NA SLOVÍČKO !

      • Aj tento rok si žiaci piateho a ôsmeho ročníka vyskúšali aplikáciu Wocabee a zároveň sa zapojili do súťaže o hodnotné ceny.

       Čo je Wocabee?

       Jedná sa o inovatívnu aplikáciu, ktorá funguje online a uľahčuje študentom učenie sa akéhokoľvek cudzieho jazyka. Aplikácia využíva tzv. umelú inteligenciu. To znamená, že si všíma, kde žiak robí chyby a problémové slovíčka s ním následne precvičí viackrát. Žiaci si zároveň trénujú aj výslovnosť.

       V tomto školskom roku sa po prvýkrát zapojili do tejto súťaže aj žiaci siedmych ročníkov španielskeho jazyka, ktorý sa vyučuje na našej škole ako jedinej základnej škole v Bardejove.

       Žiakom prajeme veľa chuti do učenia a veľa šťastia v súťaži.

       Mgr. Šinaľová

      • Výtvarná súťaž - Súboj talentov

      • Vo výtvarnej súťaži Súboj talentov, ktorá sa konala vo Svidníku na strednej škole priemyselnej, zameranej na dizajn a odevníctvo žiačky získali v jednotlivých kategóriách takéto umiestnenie:

       Jaroslava Oravcová 9.C - prvé miesto

       Viktória Vargová 7.C  - prvé miesto

       Nina Krjaková 6.A - druhé miesto

       Nina Hríbiková 6.A - druhé miesto

       Pri vyhodnotení súťaže sa konal aj workshop, kde si žiaci mohli oskúšať jednotlivé výtvarné techniky, ktoré z technických dôvodov nieje možné urobiť na základnej škole. Srdečne blahoželáme.

      • Okresné kolo v bedmintone

      • Dňa 4. februára a následne 5. februára 2020 sa konalo okresné kolo v bedmintone v športovom centre v Bardejove. Majstrovstiev sa zúčastnili žiačky Michaela Kožlejová a Miroslava Kožlejová z 8.E - obsadili 2. miesto. Žiaci boli v zostave Matúš Vateha, Martin Vasilišin a Tomáš Vaľko všetci boli z 8.E triedy- zíslali tiež 2. miesto. Pripravovala ich p. učiteľka Vavreková. Pekné umiestnenie získali už piaty krát po sebe. Srdečne blahoželáme.

      • Obvodové kolo dejepisnej olympiády

      • Dňa 14. februára 2020 na ZŠ s MŠ  Pod papierňou v Bardejove sa uskutočnilo obvodové kolo 12. ročníka dejepisnej olympiády. Našu školu reprezentovali víťazi školského kola. Súťažilo sa v štyroch kategóriách C,D, E, F  - ročníky 6.-9.

       Umiestnenia jednotlivcov :

       Kategória C/ 9.ročník
       Hlavinková Linda/ IX.C – 2. miesto/89,5b
       Roman Lukáš/IX.E – 7. miesto/78,5b

       Kategória D/ 8.ročník
       Kožlejová Michaela/VIII.E – 3.miesto/67b
       Vateha Matúš/ VIII.E – 4.miesto/65b

       Kategória E/ 7.ročník
       Božíková Tereza/VII.A – 5.miesto/61,5b

       Kategória F/6.ročník
       Krjaková Nina/VI.A – 2.miesto/65,5b
       Tyššová Veronika/VI.A - 5.miesto/60b

       Všetkým účastníkom ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy a prajeme veľa ďalších úspechov a obzvlášť Linde Hlavinkovej, ktorá nás bude reprezentovať 24. marca na krajskom kole v Prešove.

       Mgr. Beáta Skreptáčová

      • Zumbovali sme...

      • Zumba patrí v dnešnej dobe medzi obľúbené športové aktivity a rytmická hudba nám prináša dobru náladu. V piatok sme privítali medzi nami zumba inštruktorku pani Janku Pangracovú, ktorú sme netrpezlivo čakali. Na tejto športovej aktivite sa zúčastnili všetky dievčatá z oddelení ŠKD so svojimi vychovávateľkami. Vládla výnimočná športovo tanečná atmosféra a všetci sme sa veľmi snažili začo nás aj pani Janka na konci cvičenia pochválila. Zažili sme krásne a netradičné popoludnie a už teraz sa tešíme na ďalšie zumbovanie.

       Bc. D. Kostárová