Navigácia

 • Prezentácie ročníkových prác 2.stupeň

              Navštevovať triedu pre intelektovo nadaných žiakov znamená pripraviť si ročníkovú prácu, prezentovať  ju pred spolužiakmi a trojčlennou komisiou a zaujať natoľko, aby žiak získal stanovený počet bodov.  Aj žiaci 6.A a 7.A si prešli všetkými štádiami prípravy, získavania informácií, opravovania, vyrábania rôznych modelov, strachu a spotených rúk počas samotnej prezentácie. Ale výsledky určite stáli za to.

  V 6.A sme sa naučili veľa zaujímavých informácií o čaji, ochutnali sme žltý a červený čaj a čaj matcha, dozvedeli sme sa podrobnosti o gitare, klavíri, bicykloch, očarili nás nevšedné krásy prírody, navštívili sme Gibraltár, pozorovali sme vývoj rôznych vynálezov, fotografie, telefónov. Tiež sme zistili, čo všetko sa dá postaviť z Lega, ako sa Slovensko zapojilo do 2. svetovej vojny, aké podoby má folklór na Slovensku, a že vo voľnom čase si môžeme napríklad prečítať Harryho Pottera, zahrať spoločenské hry alebo sa báť a chudnúť pri dobrom horore.

  Rovnako veľkú námahu s prípravou si dali aj žiaci 7.A. Mohli sme sa naučiť o tornáde, o ISS, ochutnali sme jedlo z Južnej Kórei, vieme už ako  si vyrobiť pekné veci pomocou servítkovej techniky a videli sme čo spôsobujú plasty, ak ich nebudeme separovať. Pripomenuli sme si známych vynálezcov L. Da Vinci a N. Tesla, šport v podobe maratónu a ľadového hokeja a pád slávnych dvojičiek. Nakoniec sme sa pobavili pri seriáloch.

  Všetkým za ich vynaložené úsilie patrí pochvala a poďakovanie, ktoré musíme adresovať aj ich rodičom a učiteľom, ktorí plnili úlohu konzultantov, kritikov a pomocníkov. Pre všetkých je zadosťučinením to, že úspešne obhájili svoje práce a môžu pokračovať v štúdiu v tejto triede. Prajeme všetkým krásne prázdniny! E. Baldovičová a Z.Šinaľová

 • Výlet Tatry

  Horúce slnečné dni ostatných týždňov nám neúprosne pripomínajú, že letné prázdniny sa blížia raketovou rýchlosťou. Sme unavení. Žiada sa oddych od školských povinností. Keďže výstupné testy sú ešte len pred nami, rozhodli sme sa, my, žiaci 3.D triedy, že aspoň na jeden deň „vypneme“ a načerpáme silu do „posledného boja“. Naplánovali sme si výlet.

  Bol piatok 8.6. a naša voľba padla  na návštevu nevšednej galérie plnej optických ilúzií – Tricklandie v Starom Smokovci vo Vysokých Tatrách.

  Galéria nás preniesla do krajiny trikov a optických ilúzií. Trick-art vizuálne umenie sa krásne pohralo s našimi zmyslami. Nadšení boli malí aj veľkí.Pestrofarebné maľby či 3D inštalácie... Niektoré maľby boli doplnené o tzv. rozšírenú realitu. Tým z nás, ktorí si nainštalovali aplikáciu  3D,  maľby v telefóne doslova ožili pred očami. Používanie telefónu tak v tejto galérii bolo priam nutnosťou. Vybláznili sme sa aj pri fotení selfičiek.  Veľmi sa nám páčilo i v antigravitačnej miestnosti. Zrkadlový kaleidoskop, nekonečná knižnica, či deformačná miestnosť, ktorá z ľudí urobila obrov a zároveň trpaslíkov. Zážitkových atrakcií sme zažili neúrekom. Čerešničkou na torte bolo zrkadlové bludisko veľké osem krát osem metrov, ktoré  patrí k najkrajším v Európe. Že guličky sa môžu kotúľať do kopca? Samozrejme, v miestnosti s názvom Išlo vajce na vandrovku hotová vec.

  Po ilúziách Tricklandie nás čakala cesta štrbskou ozubnicovou železnicou. Zlákalo nás Štrbské pleso. Aspoň na chvíľu sme užívali atmosféru Vysokých Tatier. Prezreli sme si skokanské mostíky a náučným turistickým chodníkom sme prešli okolo plesa. Z dobrej nálady nám neubral ani krátky dážď, ktorý nás tam chytil. Nasledovala cesta späť do Starého Smokovca, kde nás už čakal náš autobus. Po ceste domov sme sa zastavili na obed v prekrásnej dedinke Lendak v penzióne Harmónia. Nádherné prírodné okolie, vynikajúca strava, ihrisko..., detské srdiečka boli spokojnosťou naplnené až po okraj.

  Ani sme sa nenazdali a náš program sa naplnil. Všetci spokojní so suvenírmi, ktoré si kúpili ako spomienku na pekne strávený deň, sa s radosťou zvítali so svojimi rodičmi na školskom dvore.

  Už dnes sa tešíme na ďalší výlet. No dovtedy musíme zdarne ukončiť tretí ročník...

  Ďakujeme pánovi šoférovi Stanislavovi Chomjakovi za pokojnú a bezpečnú jazdu autobusom a rodičom: Erike Milej, Blanke Kašperovej, Štefanovi Sabóovi, Márii Šuľovej a Martinovi Uhriňákovi za pomoc a milú spoločnosť.

  Andrea Senajová

 • HRADOHRANIE

  Spišský hrad je najväčším stredovekým hradom v strednej Európe , zaradený na Zozname svetového dedičstva UNESCO. Jeho počiatky siahajú do 12. storočia a stojí na pozostatkoch staršieho slovanského hradiska. Zaujímavosťou je originálne kamenné dielo – geoglyf, na svahu Spišského hradu, kopírujúce obrázok koňa z keltskej mince nájdenej na tomto území a vystavenej v hradných interiéroch.

  Žiaci 3. A,B,C, sa 8.6. zúčastnili so svojími triednymi učiteľkami a vychovávateľkami podujatia nazvaného HRADOHRANIE, ktoré spočívalo v netradičnom putovaní hradnými nádvoriami, do vnútornej časti hradu, hradnej kuchyne, kaplnky a mučiarne. Animátori pripravili  na nádvorí 14 úloh. Súťažiaci boli rozdelení do malých skupín s kapitánom, názvom, bojovým pokrikom. Po prekonaní každej disciplíny získali pečiatku. Po splnení všetkých úloh obdržali diplom a sladkosť. Mali sme možnosť vidieť predstavenie šermiarov a dobového oblečenia, ktoré predvádzali vybrené deti. Naše putovanie pokračovalo do ZOO v Spišskej Novej Vsi .  

  Mgr. A. Fabianová

 • Výber do športovej triedy - 1. ročník

 • ŠPORTOVÁ  OLYMPIÁDA  

  Medzinárodný deň detí sa dá osláviť rôzne. Naši piataci a šiestaci ho už druhý rok oslavujú pohybom. Žiacky parlament pre ne opäť usporiadal ŠPORTOVÚ  OLYMPIÁDU. Žiaci súťažili v hode loptičkou do smetného koša, absolvovali prekážkovú dráhu na čas, kľukatú cestu na kolobežke, snažili sa trafiť veľkú futbalovú loptu do malej bránky a rozkrútili hula-hopy kruhy.       Všetci sa snažili, a preto si aj zaslúžili sladkú odmenu. Najlepší žiaci boli zo VI.E: Ella Olejárová, Sofia Voľanská, Michaela Kožlejová, Marek Mihalčin, Daniel Dubovecký a Benjamín Rychvalský.       

  Poďakovanie patrí žiakom z VIII.D a VIII.E za pomoc pri príprave a organizácii.

  J. Baranová, V. Vasilegová

 • WORKSHOP

        Dňa 20. 4. a 18. 5. 2018 sa žiačky našej školy zúčastnili stretnutia tvorivých dielní pod názvom PODOBY HOVORENÉHO SLOVA. Podujatie bolo zamerané na poukázanie odlišností pri práci s hovoreným slovom – moderovanie, umelecký prednes, rétorika. Podujatie bolo podporené Fondom na podporu umenia.

        Žiačky Miroslava Kožlejová, Michaela Kožlejová, Monika Kmecová a Linda Hlavinková sa zdokonaľovali v tejto oblasti na  dvoch stretnutiach s Mgr. L. Regrútovou, PhD. A s PaedDr. M. Kuderjavou, PhD. v priestoroch DJZ v Prešove.

       Toto podnetné podujatie malo pre žiačky veľký prínos v získaní mnohých vedomostí a skúseností, ktoré môžu zúročiť v školskej televízii alebo na rôznych súťažiach recitácie a prednesu, kde reprezentujú našu školu.

 • Exkurzia FLAMEshoes

  28. mája sa žiaci 2.C zúčastnili exkurzie spoločnosti FLAMEshoes, ktorá sa zaoberá výrobou plážovej  a voľnočasovej obuvi. Žiakov privítal a sprevádzal riaditeľ výrobnej prevádzky Mgr. Marek Jajko. Žiaci sa dozvedeli, že firma je rozdelená na administratívnu časť, kde sa zabezpečujú objednávky materiálu a distribúcia tovaru a výrobnú časť, ktorú mali možnosť preskúmať. Dozvedeli sa, že technológiu a stroje doviezli z Číny, že sa tu denne vyrobí 3000 párov obuvi /kroksov/, ktoré sa vyvážajú do viacerých krajín Európy. Materiál, ktorý sa používa na ich výrobu sa volá Eva (etylén vinyl acetát)...

  Po prehliadke sa žiaci stretli  s majiteľom firmy, ktorý pochádza z Číny, z malej dedinky, ktorá má „iba 500 000 obyvateľov“. Dozvedeli sa niečo o živote v Čínskej ľudovej republike, porozprávali o tom, čo ich pri výrobných linkách zaujalo, vyriešili pripravené tajničky a nakreslili návrhy na nové typy obuvi pre deti i dospelých. Každý si na obrázok napísal svoje meno po čínsky. Za svoju usilovnú prácu dostali deti sladké prekvapenie a kroksy, ktoré by im mali pripomenúť deň strávený v spoločnosti FLAMEshoes. Deň plný zážitkov a nových poznatkov pokračoval chutným obedom.  

  Veľká vďaka patrí rodičom detí Mgr. Marekovi Jajkovi  a Martinovi Kravcovi, ktorí toto predpoludnie zorganizovali.

 • Pozvanie na SLÁVNOSTNÚ AKADÉMIU

 • Hostili sme zasadnutie výkonného výboru Slovenského atletického zväzu

  Dňa 16. mája rokoval na pôde našej školy výkonný výbor Slovenského atletického zväzu, ktorý sa zaoberal aj možnosťami rozvoja atletiky v našom regióne. Viac o tejto udalosti sa môžte dočítať v článku v tomto odkaze

  Pozrieť si môžte aj priloženú reportáž Bardejovskej televízie.

  O tom, že sme hostiteľskú úlohu zvládli úspešne, svedčí aj ďakovný list vedenia SAZ.

 • Čítam, čítaš, čítame

  V pondelok  21. mája  na našej škole prebiehal druhý ročník Čitateľského maratónu. Jeho cieľom bolo podporiť  čítanie u detí na 1. aj 2. stupni.  

  Pre rozvoj osobnosti dieťaťa i mladého človeka má kniha nenahraditeľný význam. Pomáha poznať hodnoty, rozlišovať dobro a zlo, podporuje rozvoj reči a slovnej zásoby. Vytvára priestor pre tvorivosť, dáva možnosť v ohraničenom čase na identifikovanie sa s postavami, ponúka chvíle intimity, možnosť byť sám so sebou, relaxovať.

  Do čítania sa v dopoludňajších hodinách zapojilo spolu 230  žiakov.

  Mladší žiaci čítali Rozprávky o psíčkovi a mačičke od Jozefa Čapka, Už ho vezú od Ľudmily Podjavorinskej a starší čítali knihu Leny Riečanskej Sladkých štrnásť s horkou príchuťou. 

  Ďakujeme knihám a ich autorom, že nám neustále otvárajú dvere do čarovného sveta fantázie.

 • IQ olympiáda

  Po zacvičení mozgových závitov v školskom kole postúpili do regionálneho kola Prešovského a Košického kraja J. Jančík, J. Štofanik , G. Bujda. V piatok 11.5.2018 sme poriadne držali prsty a s napätím očakávali návrat súťažiacich z Prírodovedeckej fakulty UPJŠ v Košiciach. Radosť bola napokon obrovská  do celoštátneho finále na krásnom Smolenickom zámku postúpili až dvaja žiaci J. Jančík postupuje z 5.miesta  a J.Štofanik z 13.miesta. Opakovane budeme držať palce 28.5.2018. GRATULUJEME !

 • Exkurzia v SteelParku

  V stredu 18. mája 2018  si 46 intelektovo nadaných žiakov našej školy nielen rozšírilo vedomosti z viacerých oblastí, ale sa aj zabavilo.  V podnecujúcom prostredí kreatívnej fabriky v košickom SteelParku  absolvovali pod vedením lektorov tvorivé aktivity.

  Žiaci 1. stupňa si na  Matematike hrou hravou a zábavnou formou rozvíjali matematické  a experimentálne zručnosti i logické myslenie. Dve skupiny žiakov z druhého stupňa experimentovali v bádateľských prírodovedných laboratóriách. Aktívne poznávali vybrané fyzikálne i prírodné javy a rozvíjali si tak svoje experimentálne zručnosti.

  Na svoje si prišli aj priaznivci z oblasti informatiky a programovania. Záhadný svet Arduino im prakticky ukázal, ako pracujú elektronické zariadenia, a takto upevnil ich záujem o mikroprocesorovú techniku a programovanie.

  Po aktivitách s lektormi sa žiaci venovali vedeckej hračke. Hračky, ako napr. hlavolamy, žiakom jednoduchým a  nenásilným spôsobom priblížili alebo využili nejakú prírodnú zákonitosť alebo jav.

  Na záver ešte prehliadka exponátov. Návšteva kreatívnej fabriky sa skončila.

  Pevne veríme, že žiakom sa chvíle v  SteelParku, v parku vedy a zábavy, páčili a radosť zo spoznávania v nich bude pretrvávať veľmi dlho...

  Mgr. Andrea Senajová, vedúca MZ pre intelektovo nadaných žiakov

 • Deň Slnka očami detí

  Mesiac máj je bezpochyby jeden z najkrajších mesiacov roka. Celá príroda sa prebúdza k životu. Všetko kvitne, príroda ukazuje svoju krásu. Záhrady a lúky sú posiate všetkými farbami, čo je nádherná pastva pre naše oči. Krása prírody má svoje čaro. Na rozkvitnutých stromoch poletujú včely, ktoré svojou usilovnosťou prinášajú úžitok hlavne pre nás.

  Ale všetko toto by sa v prírode neudialo bez Slnka. Preto je 3.máj právom Dňom Slnka. Tento deň sme si pripomenuli z hľadiska dôležitosti Slnka pre život na Zemi, ale aj na propagáciu ekológie a významu ochrany životného prostredia. Jeho dôležitosť zobrazili žiaci 2.- 4. ročníka na svojich plagátoch a veru bolo ťažké vybrať najkrajšie práce. Preto ocenených žiakov bolo niekoľko a to: Nina Krjaková a Radka Prokopovičová zo 4.B, Kajka Kendrová a Paťka Udičová z 2.C, Karin Grohoľová a Viki Bohunická z 2.C, Lea Milá a Vivien Bohinská z 3.D, Nina Hríbiková a Danka Lešková zo 4.C, Saška Stachová a Barborka Sobeková z 3.C. Oceneným žiakom blahoželáme a všetky plagáty sú vystavené na chodbe 1. stupňa.

  Mgr. D. Marcinčová a Mgr. O.Lišivková

 • Retro deň - fotogaléria

 • Deň Zeme žiakov 1.ročníka

  Ľudia citlivo reagujúci na zhoršujúcu sa situáciu a na zmeny v životnom prostredí už dávno poukazovali na fakt, že Zem čoraz viac ohrozuje činnosť človeka. Aktivisti a ekológovia tak od roku 1970 spustili kampane a výzvy na spoločné úsilie - na záchranu planéty. Aktivity na záchranu Zeme aj v súčasnosti stále pokračujú.

  Aj prváci v našej škole, v piatok 4.mája, k tomu prispeli malou aktivitou, keď spolu s rodičmi z 1.B a z 1.C triedy a učiteľkami 1.ročníka zasadili po štyri okrasné stromčeky v parku pred školou, o ktoré sa budú starať nasledujúcich 8 rokov. Tie sa im za starostlivosť  odvďačia krásnymi kvetmi a navyše  obohatia našu Zem o vzácny kyslík.

  Učiteľky 1. ročníka

 • Biologická olympáda - Okresné kolo

  Dňa 25.4.2018 sa uskutočnilo okresné kolo biologickej olympiády v kategórii D. Našu školu reprezentovala žiačka Kristiána- Sarah Klebanová, ktorá sa umiestnila na 1. mieste.

  Srdečne blahoželáme!

 • Hlasujte za O2 Športovú akadémiu Mateja Tótha

  Pomôžte vyhrať O2 Športovú akadémiu Mateja Tótha pre našu školu.

  Hlasujte za ňu na:
  https://www.dobravec.o2.sk/o2-sportova-akademia-mateja-totha/3205

  Hlasovať môžete jedenkrát každý deň až do 29.júna 2018.

  Škola, ktorá získa najviac hlasov vyhrá jednu zo 40 O2 Športových akadémií Mateja Tótha na celý rok zadarmo. Je to kvalitná voľnočasová aktivita v podobe krúžkov na 1. stupni základných škôl. Akadémia pomocou prepracovanej metodiky a školených trénerov poskytuje deťom všeobecný športový základ, ale aj motiváciu a pozitívny vzťah k pohybu.

  Hlasujte denne a pomôžte našej škole získať O2 Športovú akadémiu Mateja Tótha

  V mene žiakov našej školy vám ďakujeme.

 • DETSKÁ ŠTAFETOVÁ LIGA A DETSKÁ P-T-S

  V Prešove otvorili sezónu letných pretekov Detskej atletiky, ktorá pozostáva z Detskej P-T-S a Detskej štafetovej ligy.  Mladí športovci si v týchto súťažiach môžu zmerať svoje sily vo viacerých disciplínach. Prvé kolo prebiehalo počas krásneho  slnečného počasia, ktoré dobíjalo energiou nielen samotné deti, ale aj rodičov, trénerov a rozhodcov podujatia. Detskú štafetovú ligu suverénne vyhrali žiaci z našej školy a to v mladšej i staršej kategórii. Piataci si tak vybojovali postup na celoslovenské kolo, ktoré sa uskutoční 23. 6. 2018 v Banskej Bystrici.

  Už teraz sa tešíme na druhé kolo, ktoré sa bude konať 12.mája 2018 v Bardejove.

 • Školské správy Apríl-Máj 2018

  Pozrite si další diel vysielania Školských správ našej školskej TV Štelka.

 • Obvodové kolo McDonald's Cup 2018

  Dňa 27.4.2018 sa žiaci našej školy zúčastnili obvodového  kola v minifutbale žiakov 1. stupňa McDonald's Cup. Našu školu reprezentovali žiaci: Šimon Stoják, Eduard Petruš, Samuel Kokinda, Ivo Guman, Alex Jendrej, Daniel Smoleň, Marek Oľšavský, Samuel Kuchcík, Lívia Šoltésová a Timea Haneková. Mladým futbalistom a futbalistkám sa naozaj darilo.

  V konkurencii trinástich škôl získali krásne 3. miesto.

  Za bojovný a vynikajúci výkon im ďakujeme a srdečne blahoželáme.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola
  Komenského 23
  085 01 Bardejov
 • Sekretariát:
  054/4722383
  Školská jedáleň:
  054/4724665
  Ekonomické oddelenie:
  054/4885171
  Mobil:
  0948311775
  Email:
  skola@zskombj.edu.sk

Fotogaléria