• VŠETKOVEDKO

• ​​​​​​Aj v tomto školskom roku sa žiaci 1.stupňa našej školy zapojili do veľkého súboja  o najmúdrejšieho medzi najbystrejšími. O titul VŠETKOVEDKO súťažilo v stredu 30.novembra 69 žiakov.

Žiaci riešili testy anonymne, s kódom.

Výsledky si súťažiaci nájdu na stránke súťaže vsetkovedko.sk:

21.12. 2022 čiastočné výsledky,

26.1. 2023 celkové výsledky žiakov,

po zadaní kódu, ktorý majú nalepený v žiackej knižke. Držíme palce!

• SLÁVNOSTNÉ PASOVANIE PRVÁKOV

• „Až ja budem žiačikom prvej triedy, naučím sa písmenká z abecedy.
                Poteší sa ocko, mamička, aká som ja usilovná včelička...“

Aj takouto milou pesničkou potešili naši prváčikovia svojich najbližších. Ako to už na našej škole býva zvykom, práve v tomto predvianočnom období sa žiaci prvých tried pasujú za riadnych školákov. Samozrejme nič nie je zadarmo a aby si deti titul „PRVÁK“  zaslúžili, musia zdolať mnoho úloh. Po privítaní prítomných riaditeľom školy dostali naši prváčikovia príležitosť, aby nám všetkým ukázali, čo sa za tak krátky čas v škole naučili. Deti čítali, písali, spievali, recitovali, skladali úbor...  Atmosféra v našej školskej jedálni bola jedinečná. Deti úlohy bravúrne zvládli a ich rodičia, či príbuzní mohli byť na nich právom hrdí. Pán riaditeľ všetkých prítomných prvákov pasoval veľkou ceruzou za riadnych školákov.

Teraz čaká všetkých našich prvákov dlhá cesta, na ktorej im želáme, aby sa ich túžby splnili, aby sa v škole cítili dobre, aby okrem vedomostí zažili kopec radosti z objavovania, ale i spokojnosti z dobre vykonanej práce. Taktiež im prajeme veľa úspechov, dobrých a milých učiteľov, ale aj veľa skvelých kamarátov.

Tr. učiteľky prvých ročníkov

• Okresné kolo 3X3 streetbasket žiačok.

• Dňa 29. 11. 2022 reprezentácia našej školy sa zúčastnila okresného turnaja v novom formáte basketbalu, kde sa hrá na jeden kôš 3 na 3 s upravenými pravidlami. Organizátorom podujatia bola ZŠ Nám. Arm. gen. L. Svobodu na Vinbargu. Turnaja žiačok ZŠ sa zúčastnilo 7 družstiev , v skupine sme sa stretli v prvom zápase so ZŠ Wolkerova, s ktorou po dramatickom priebehu s množstvom nepremenených šanci sme prehrali 1:3. Zlepšený výkon v druhom zápase s ZŠ pod Papierňou bol korunovaný našim víťazstvom v pomere 12:2. V boji o celkové poradie v turnaji  po výsledku 7:2 s ZŠ Pod Vinbargom  sme obsadili konečné 3. miesto. Družstvo tvorili tieto žiačky: Vivien Bohinská, Nina Cingeľová, Klaudia Gorunová a Soňa Šimová. Reprezentantkám patrí moja vďaka za predvedený výkon a možno len kúsoček športového šťastia chýbalo k lepšiemu umiestneniu. Ďakujem a sme na vás pyšní!

Mgr. Sergej Kravec

• Druhé miesto družstva našej školy na netradičnom  turnaji v prehadzovanej.

• Dňa 25.11.2022 sa vo vynovenej ŠH Mier uskutočnil netradičný turnaj v prehadzovanej. Organizátorom bola organizácia M-21.Turnaja sa zúčastnilo 7 družstiev z bardejovských škôl a okresu.

Družstvá boli rozdelené do dvoch skupín. Družstvo našej školy vyhralo skupinu „A“, keď postupne zdolali ZŠ Kružlov, ZŠ s MŠ Zborov a v súboji o víťaza skupiny remizovali s tímom ZŠ a MŠ Pod Vinbargom. Vo finále sme sa stretli s víťazom „B“ skupiny ZŠ Hertník. V napínavom a strhujúcom finále sme podľahli 2:1 na sety, čo nás zarmútilo, ale na druhej strane všetci 9 reprezentanti našej školy dostali príležitosť si zahrať, čo bola pre nich dobrá príprava na dôležitejšie turnaje, v ktorých pôjde už o postup na majstrovstvá kraja. Všetkým našim hráčom ďakujem za reprezentáciu školy, kde priložili ruku  aj pri organizácii turnaja, za čo sme si vypočuli slová chváli a poďakovania .Školu reprezentovali: Lenka Bubeníková, Karin Grohoľová, Nina Jajková, Charlotte  Križáková, Adam Árendáš, Quido Kravec, Oliver Paľuv, Filip Sokol, Jakub Vasilega.

Autorky: Nina Jajková, Karolína Kendrová