Navigácia

 • V priebehu mesiaca november sa uskutočnila vedomostná súťaž pod názvom „Naše mesto“ vo všetkých oddeleniach ŠKD. Vychovávateľky si pripravili krátke prezentácie o našom meste a napokon s tým spojenú aj vedomostnú súťaž. Deti sa veľmi húževnato zhostili svojich úloh a ukázali, že naozaj toho veľa vedia o meste v ktorom žijú. Víťazné družstvá za svoje vedomosti boli odmenené sladkou odmenou a diplomom. Boli to veľmi príjemné popoludnia v ŠKD. Deti ukázali svoje znalosti o meste Bardejov a zároveň získali aj  mnoho nových poznatkov.

  Bc. Darina Kostárová

  30.11.2018 10:03 | viac »
 • Tak ako každý rok, tak aj tohto roku sme sa nesmierne tešili na našu tekvicovú párty. V piatok pred jesennými prázdninami vychovávateľky všetkých oddelení pripravili pre svoje deti množstvo rozličných súťaží a  inej zábavy, aby jesenné šantenie prinieslo deťom radosť, ale aj zážitky, na ktoré budú dlho spomínať. Už celý týždeň sa na túto akciu pripravovali a svoje oddelenia vyzdobili pestrými tekvičkami. Niektoré boli ozajstné, iné z papiera, ale napokon všetky boli veľmi pekné a dotvárali nám jesenné obdobie, ktoré maľuje všetko vôkol nás krásnymi a pestrými farbami. Po školských chodbách sa vznášala hudba, detský džavot a smiech. To bola pre každú vychovávateľku veľká radosť, pretože sme videli deti šťastné a veselé. Všetci sme sa zabavili a potvrdili sme si, že našu tekvicovú párty si každý rok zopakujeme. Už teraz sa na ňu veľmi tešíme....

                                                                          Bc. Darina Kostárová - vedúca vychovávateľka

  06.11.2018 08:04 | viac »
 • V stredu 17.10.2018 popoludní ožil školský dvor našej základnej školy veselým smiechom a detským džavotom.
  Zišlo sa tu niekoľko desiatok detí, ktoré mali chuž zasúťažiť si a predviesť svoje znalosti z dopravnej výchovy a zručnosti v jazde na kolobežkách. Celé športovo-dopravné podujatie sa nieslo pod názvom "Kolobežka rýchlo bežká."
  Súťažili 5-členné družstvá zo všetkých oddelení ŠKD. Najviac sa darilo a medailové miesta získali tieto oddelenia: 3. miesto - IV. oddelenie ; 2. miesto - V. oddelenie ; 1. miesto - I. oddelenie. 
  Všetci zúčastnení boli ocenení sladkou odmenou.

  Jana Petričová - IV. oddelenie ŠKD
  19.10.2018 13:27 | viac »
 • V posledný septembrový piatok sa na školskom ihrisku našej školy odohralo pestrofarebné divadlo. Všetky deti z ŠKD privítali jeseň šarkaniádou. Na oblohe lietali rôzne draky, rozprávkové postavy, ako aj zvieratá. Počasie bolo krásne, slnečné a do toho nám pofukoval priaznivý vietor.

  Spoločne sme prežili príjemné popoludnie plné zábavy a nakoniec každé dieťa dostalo sladkú odmenu.

  Bc. M. Škvareková

  02.10.2018 11:58 | viac »
 • Dňa 3. 5. 2018 sa deti zapojili do športovej súťaže pod názvom " BEH 40". Celá súťaž sa niesla v duchu osláv 40. výročia  našej školy.  A tak symbolicky štyri deti z každého oddelenia súťažili v štyroch disciplínach. Ich hlavnou úlohou bolo splniť štyri podmienky "Štvorlístok " - vytrvalosť, kolektívnosť, rešpektovanie športových pravidiel a spolupráca. 
  Na záver každé oddelenie dostalo diplom a súťažiaci sladkú odmenu.
  Ďakujem všetkým zúčastneným za krásne a aktívne prežité popoludnie. Vych. Mgr. Katarína Grocká 
   
  11.05.2018 17:57 | viac »
 •  Pri príležitosti 40. výročia založenia našej školy, sme sa s deťmi rozhodli v jedno príjemne popoludnie si spolu zasúťažiť. Do súťaže sa zapojili deti zo všetkých oddelení ŠKD. Ich úlohou bolo získať v čo najkratšom čase, čo najviac pokladov. Deti hádzali kockou a postupovali po vyznačených súťažných poliach. Snažili sa hodiť vysoké číslo, aby sa čo najskôr dostali k pokladu. Museli pritom využiť nielen svoju obratnosť a rýchlosť, ale potrebovali aj kúsok šťastia pri hádzaní kockou. Pani vychovávateľke Mgr. Eve Pergerovej pomáhali šikovné dievčatá z 5. ročníka športovej triedy.

   

  Podľa množstva nazbieraného pokladu, boli deti ocenené diplomami a sladkosťami. Prvé tri miesta obsadili tieto oddelenia:

  1. miesto - VI. oddelenie
  2. miesto - VII. oddelenie
  3. miesto – II. oddelenie


  Ďakujem pani vychovávateľkám a deťom za skvelú atmosféru a povzbudzovanie! J

  Mgr. Eva Pergerová

  11.05.2018 17:41 | viac »
 • Deň Zeme si pripomíname aj preto, aby sme si raz do roka (ak už nie častejšie) uvedomili svoju závislosť na cenných daroch, ktoré sú nám prostredníctvom Zeme poskytované.

  Zároveň, aby sme si čoraz hlbšie uvedomovali, že zemské zdroje nie sú nevyčerpateľné a rovnováha všetkého živého na tejto planéte je vzácna, obdivuhodná, no veľmi krehká. To motivovalo aj nás urobiť výtvarnú aktivitu  pre deti ŠKD. Každé oddelenie mohlo výtvarne zobraziť, čo znamená v ich predstavách  Zem. Deti pracovali v skupinkách a ich výtvarnou plochou bol školský dvor, na ktorom každé oddelenie malo svoje pracovné miesto. Obrazy Zeme boli nápadité a originálne. Hlavným cieľom tejto aktivity bolo pripomenúť deťom, že obdivom a pokornou túžbou je potrebné učiť sa o Zemi a  chrániť jej poklady pre budúce generácie ľudí a ostatných tvorov.    

  Vychovávateľka Bc. Darina Kostárová

  25.04.2018 12:36 | viac »
 • Čas panuje nad svetom, spôsobuje radosť, ale aj bolesť, smútok, ale aj šťastie, je prospešný, ale aj nepotrebný. Takto sa určite zamysleli tí starší, ktorí sa pozastavili pred retro výstavou vo vestibule našej školy. Rodičia, starí rodičia si pospomínali na svoje detstvo a pri pohľade na školské tašky a šlabikáre aj  na roky strávené v škole. Možnože prežité aj na našej škole, pretože práve v tomto školskom roku oslavujeme 40 výročie jej založenia. A to bolo práve inšpiráciou pre pani vychovávateľky ŠKD, ktoré už  od začiatku školského roka  usilovne zbierali hračky, knihy, školské tašky a iné predmety z minulých storočí, aby nakoniec urobili výstavku vo vestibule školy.

  Všetkým vychovávateľkám patrí veľká vďaka za ich snahu, aby sme si my ostatní mohli pozrieť veľmi pekné a zachovalé predmety a vlastne sme sa presvedčili, ako rýchlo čas beží a ako ide pokrok míľovými krokmi dopredu.

  Vedúca vychovávateľka Bc. Darina Kostárová
   

  25.04.2018 12:35 | viac »
 • Aj moje štvrtáčky zo 6-teho oddelenia ŠKD sa tešia na nových prváčikov. S radosťou im zhotovujú uvítacie darčeky a tešia sa na ďalších žiakov 1.ZŠ, ktorými sme aj my. Vitajte.

  Vychovávateľka Ľ. Brejníková

  20.03.2018 08:00 | viac »
 • Blikajúce svetielka, stromček, darčeky, veľa láskavých slov, chutné jedlá, sladké dobroty, to všetko charakterizuje najkrajšie sviatky roka - Vianoce. Aj my sme sa rozhodli , že umocníme  túto krásnu predvianočnú atmosféru a rozvoniame našu školu vôňou vianočného pečiva. Obyčajné popoludnie v ŠKD  sme si netradične spríjemnili. Na pomoc sme si zavolali tie najpovolanejšie pomocníčky - babičky našich detí a nesmela pri nás chýbať ani naša pani učiteľka Alenka Geffertová. Priniesli nám úsmev, lásku, trpezlivosť a mnoho dobrých rád. Všetci sme pracovali ako včeličky, samozrejme pod ich vedením. Deti si vyskúšali pečenie naozajstných koláčikov. Po chvíli sa začala šíriť omamná vôňa, ktorá navodila  sviatočnú vianočnú atmosféru. Keď sa nám koláčiky upiekli, nastala chvíľa ochutnávania. Boli výborné, rýchlo míňali. Samozrejme, pri odchode domov, sme dali ochutnať aj rodičom. Našim spoločným dielom bol veľký koláčik, ktorý sme  vytvarovali a ozdobili. Ten zobrazuje číslo 40 - okrúhle výročie založenia našej školy. Všetci sme mali dobrý pocit a radosť z výsledku nášho spoločného snaženia. Aj toto zábavné pečenie je dôkazom, že naša škola pripravuje deti pre reálny život.

  Prajeme všetkým pekné Vianoce, krásne sviatky pokoja, mieru a spolupatričnosti. Využime ich na darovanie aj takých duchovných darov, aké sme dopriali zažiť naším deťom z 2.C triedy. Chceli sme im takto ukázať, aby mali srdiečka otvorené a v tomto nádhernom čase vnímali tiché šeptanie radosti.                    Bc. D. Kostárová

  18.12.2017 10:18 | viac »
 • Leto je už nenávratne preč a prišli jesenné dni, ktoré sú niekedy skúpe na slnečné lúče. No nás to neodradilo, aby sme  aj napriek tomu mali dobru náladu. Tešili sme sa na našu každoročnú tekvicovú párty, ktorú sme cely týždeň pripravovali. O tom svedčili aj krásne vyzdobené oddelenia ŠKD. Pani vychovávateľky sa snažili vytvoriť veselú a priateľskú atmosféru v svojich oddeleniach a zodpovedne sa pripravovali, aby deti mali nezabudnuteľne zážitky.  Nechýbala hudba, tanec, množstvo súťaží a samozrejme aj sladké občerstvenie. No veru nechcelo sa nám ísť domov s takej priateľskej a príjemnej atmosféry. Veselé popoludnie rýchlo ubehlo a všetci sme sa v dobrej nálade rozišli a popriali si krásne jesenne prázdniny.


  [nomore]

  02.11.2017 15:11 | viac »
 • A máme tu jeseň. Obdobie, kedy sa príroda oblieka do šatstva rôznych farieb a ukazuje sa nám v celej svojej kráse. To všetko a ešte aj super počasie babieho leta si dnes vychutnali  všetky deti  z oddelení ŠKD pri zábavnej aktivite ,,40 odtieňov jesene,,. Úlohou žiakov bolo využiť všetko, čo nám  príroda ponúka – listy, gaštany, konáriky, šišky.... a zhotoviť obraz na tému škola a všetko, čo so školou súvisí. . Žiaci preukázali svoj talent a kreativitu.  Myslím si, že sa im to podarilo. Veď posúďte sami.    

  vych. Martina Škvareková

  20.10.2017 10:47 | viac »
 • Dnes sme si urobili veselé, tanečné a súťažné popoludnie pre deti zo všetkých oddelení ŠKD.

  Nálada bola výborná, pretože za dverami čakajú veľké letné prázdniny. Dobrú  náladu znásobili aj tanečne súťaže za ktoré bola sladká odmena. S chuťou sme si zatancovali, zašantili, zasúťažili a odchádzali sme do svojich oddelení síce spotení, ale s úsmevom na tvári. Samozrejme pred odchodom sme nezabudli na spoločný pokrik „Prázdninám hurá, hurá, hurá“ Bc. Darina Kostárová
   


  Pre zväčšenie kliknite na obrázok

   

  29.06.2017 09:05 | viac »
 • Slnečné májové popoludnie sa nieslo na školskom dvore pod názvom " Plachtenie ".  Bolo to pokračovanie minuloročného RAŤAFÁK PLACHTA. Ich úlohou bolo v dvojiciach si podať loptu pomocou plachty. Žiaci boli rozdelení po ročníkoch. Vytvorili sme dlhý biely rad a začali sme súťažiť. Komu lopta spadla musel hru opustiť. Najprv súťažili štvrtáci, lebo tí už mali s tým súťažením minuloročnú skúsenosť. Prváci mali možnosť odpozorovať taktiku súťaženia. Všetci boli odmenení za šikovnosť a usilovnosť. Pani vychovávateľka Pergerová pripravila veselú súťaž pre deti všetkých oddelení ŠKD. 

  29.05.2017 13:27 | viac »
 • Dňa 29.3.2017 sa v ŠKD konala súťaž „Zlatý hrebeň“. Zúčastnili sa jej dvojice žiakov z každého oddelenia. Dievčatá tu mohli povoliť uzdu svojej fantázie vo vymýšľaní rôznych účesov. Boli veľmi kreatívne a nikto sa veru nedal zahanbiť. Spoločne si zhodnotili svoje účesy. Najviac sa im páčil  účes, ktorý vytvorili žiačky 6. oddelenia. Za svoju kreatívnu zručnosť boli odmenené diplomami.
  Bc. Zlata Kendrová
   
  04.04.2017 07:59 | viac »
 • Dňa 18. 3. 2017 školský klub detí navštívili žiaci Súkromnej základnej umeleckej školy, Dlhý rad 30, kde deti literárno- dramatického odboru nám predviedli nádherne spracovanú veršovanú rozprávku „Princezná so zlatou hviezdou“. Táto rozprávka sa niesla v humornom štýle, prepojená modernou dobou. Medzi nádejnými hercami  boli aj žiaci našej školy, ktor& eacute; s radosťou vystúpili pred svojimi spolužiakmi.Za krásny estetický zážitok sa chcem poďakovať Mgr. Monike Hankovskej a učiteľovi hudobného odboru Mgr. Martinovi Tipulovi DiS.art, že takýmto spôsobom prezentujú svoju prácu a približujú sa k deťom. Bc. Zlata Kendrová- vychovávateľka
  22.03.2017 14:34 | viac »
 • Dnešné popoludnie, t.j. 21.01.2017 patrilo našim deťom a snehu. Všetky oddelenia ŠKD od prvého po desiate sa zúčastnili akcie "Maľovanie v snehu." Deti sa s radosťou , energiou a elánom pustili do vlastných snežných výtvorov. Mali z toho obrovskú radosť a pritom zabudli na zimu, ktorá im v tú chvíľu vôbec neprekážala. Môžeme sa popýšiť krástnymi zábermi z práce našich deťí. Akciu organizovala p. vychov. Ľuboslava Brejníková.

  Kompletnú fotogalériu zobrazíte klinutím na obrázok.
  26.01.2017 11:53 | viac »
 • Dňa 25.10.2016 sa uskutočnila súťaž v kolobežkovaní pod názvom "S vetrom opreteky." Táto súťaž prebiehala na školskom dvore a zúčastnili sa jej všetky oddelenia ŠKD. Za účasť deti dostali sladkú odmenu. Mgr. H. Mihňáková

  Fotogalériu zobrazíte kliknutím na obrázok.
  03.11.2016 12:28 | viac »
 • Jeseň je krásna, farebná a bohatá na mnoho prírodného materiálu. My sme to využili s detičkami v ŠKD a vytvorili sme rôzne druhy výrobkov, ktoré sme vystavili vo vestibule našej školy. Takto sme nielen vyzdobili našu školu rôznymi farbami, ale sme aj ukázali, aké šikovné ruky majú naše deti. Samozrejme deti pracovali pod odborným vedením vychovávateliek. Išlo nám o to, aby sa u deti  rozvíjala fantázia a estetické cítenie. Príďte sa pozrieť a posúďte! Vychovávateľky ŠKD
   
  03.11.2016 08:37 | viac »
 • ​Posledné popoludnie pred jesennými prázdninami bolo pre všetkých iné ako v bežný deň. Už od rána po škole pobehovali malé oranžové tekvičky. Neboli to ozajstné tekvičky, ale naše detičky, ktoré navštevujú ŠKD. Presne o 14.00hodine sa začala vo všetkých oddeleniach tekvicová párty. Z každého oddelenia bolo počuť smiech, hudbu a dobru náladu. Pani vychovávateľky pripravili pre deti zo svojich oddelení popoludnie súťaží a tanca. Samozrejme nechýbalo aj sladké občerstvenie. No akoby to bolo keby sme  dobru náladu a šťastie v detských očiach nezaznamenali v spoločnej fotografii. Bc. D. Kostárová
  03.11.2016 08:25 | viac »
 • Nový školský rok 2016/2017  sme v ŠKD začali súťažno dobrodružnou akciou, ktorú zorganizovala  p. vychovávateľka M. Škvareková. Akcie sa zúčastnili deti zo všetkých oddelení ŠKD. Zažili sme úsmevné, ale aj veselé chvíle počas tejto akcie. Najlepšie oddelenie bolo odmenené sladkou odmenou, ale každé oddelenie dostalo pochvalný list za snahu a trpezlivosť pri hľadaní pokladov. Bc. D. Kostárová
  21.10.2016 13:13 | viac »
 • Pod takýmto dobrodružným názvom sa nieslo súťažno-zábavné popoludnie v ŠKD. Deti zo všetkých oddelení ŠKD  sa zúčastnili dobrodružnej cesty po školskom dvore. Ich úlohou bolo nájsť čo najviac zlatých mincí, ktoré boli ukryté na rôznych miestach. Po vysvetlení postupu hľadania a odštartovaní pani vychovávateľky M. Škvarekovej, ktorá celú súťaž pre deti pripravila, deti sa pustili do hľadania. Po školskom dvore sa niesol veselý džavot detí a dobrá nálada a spolupatričnosť všetkých súťažiacich oddelení. Po vyhodnotení boli vyhlásení víťazí a všetky deti boli odmenení sladkou odmenou. Deťom sa dobrodružstvo veľmi páčilo a všetci sa veľmi dobre zabavili.
  01.07.2016 11:38 | viac »
 • Pod takýmto názvom sa nieslo výtvarné popoludnie v ŠKD. Pani vychovávateľka Bc. Z. Kendrová pripravila pre deti zo všetkých oddelení ŠKD výtvarnú súťaž  v kreslení na chodník, na tému: „Kam na prázdniny“. Deti mohli svoje túžby a priania, kde chcú stráviť blížiace sa prázdniny preniesť na veľkú kresliacu plochu školského dvora. Ich kresby boli veľmi nápadité a tak sme sa mohli preniesť raz do krajín, kde je slnkom zaliate more, raz na hory a inokedy zasa sme obdivovali historické pamiatky našej krásnej krajiny. Aj keď to bola súťaž, nebol jeden víťaz, ale víťazmi boli všetci. Za krásne výtvory boli všetci súťažiaci odmenení sladkou odmenou a pochvalným uznaním. Na záver nám ostalo iba jedno prianie, aby čas prázdnin slúžil deťom na oddych a naplnenie ich detských snov.  Bc. D. Kostárová
  10.06.2016 13:16 | viac »
 • Niet vari básnika, ktorý by vo svojich dielach nespomenul mesiac máj ako mesiac lásky, mesiac, keď sa prebúdza a znovu ožíva príroda okolo nás. V jedno krásne slnečné popoludnie, 12. mája ožil školský dvor ZŠ na Komenského ulici spevom ľudových piesní. V ten deň deti zo ŠKD oživili tradíciu „stavania májov.“
  16.05.2016 13:39 | viac »
 • Množstvo temperamentnej hudby, tanca, aerobiku, zumby,  potu a hlavne veľa zábavy. Takéto bolo popoludnie na našej škole 17.3. 2016 kde sa deti všetkých oddelení ŠKD zúčastnili na tanečnom maratóne v sprievode svojich vychovávateliek. Celý tanečný maratón viedla finalistka česko-slovenska miss Tipsport  Bc. Bibiána Jurčaková. Deti hneď od začiatku svojou energiou a cvičením nadchla  a deti s veľkým odhodlaním sa snažili čo najlepšie zvládnuť tanečné kroky. Niekedy sme mali pocit, že šarmantná cvičiteľka  občas vzlietne, tak rýchlo prepletala nohami a rukami. No nikto nezaháľal a snažil sa ako najlepšie vedel. Cvičenie malo dva bloky s malými prestávkami cez ktoré si deti mohli na chvíľu vydýchnuť a nabrať nové sily vo forme pitného režimu. Úmyslom na začiatku akcie bolo vyhodnotiť jedno najsnaživejšie oddelenie. No nedalo sa to splniť, pretože všetci boli úžasní a veľmi snaživí a tak pochvalne uznanie dostalo každé oddelenie. Ocenenie dostalo päť deti, ktoré vybrala a ocenila cvičiteľka. Títo ocenení bezchybne a vytrvalo opakovali jednotlivé kroky v tanečných blokoch. Na detských tvárach bolo vidieť únavu, ale aj pocit radosti.   Nakoniec sme sa spoločnou fotografiou rozlúčili a sľúbili sme si, že určite si takúto akciu zopakujeme a odstránime jarnú únavu.   Bc. D. Kostárová
   
  18.03.2016 19:03 | viac »
 • Množstvo temperamentnej hudby, tanca, aerobiku, zumby,  potu a hlavne veľa zábavy. Takéto bolo popoludnie na našej škole 17.3. 2016 kde sa deti všetkých oddelení ŠKD zúčastnili na tanečnom maratóne v sprievode svojich vychovávateliek. Celý tanečný maratón viedla finalistka česko-slovenska miss Tipsport  Bc. Bibiána Jurčaková. Deti hneď od začiatku svojou energiou a cvičením nadchla  a deti s veľkým odhodlaním sa snažili čo najlepšie zvládnuť tanečné kroky. Niekedy sme mali pocit, že šarmantná cvičiteľka  občas vzlietne, tak rýchlo prepletala nohami a rukami. No nikto nezaháľal a snažil sa ako najlepšie vedel. Cvičenie malo dva bloky s malými prestávkami cez ktoré si deti mohli na chvíľu vydýchnuť a nabrať nové sily vo forme pitného režimu. Úmyslom na začiatku akcie bolo vyhodnotiť jedno najsnaživejšie oddelenie. No nedalo sa to splniť, pretože všetci boli úžasní a veľmi snaživí a tak pochvalne uznanie dostalo každé oddelenie. Ocenenie dostalo päť deti, ktoré vybrala a ocenila cvičiteľka. Títo ocenení bezchybne a vytrvalo opakovali jednotlivé kroky v tanečných blokoch. Na detských tvárach bolo vidieť únavu, ale aj pocit radosti.   Nakoniec sme sa spoločnou fotografiou rozlúčili a sľúbili sme si, že určite si takúto akciu zopakujeme a odstránime jarnú únavu.   Bc. D. Kostárová
   
  18.03.2016 19:03 | viac »
 • Po krátkych smutných dňoch prichádzajú dlhšie dni a s nimi pomaly, ale isto prichádza jar. Jar je najkrajšia časť roka, keď sa zem prebúdza z dlhého zimného sna. Všetko začína rozvoniavať novým životom. Všetko sa zrazu prezlieka do iných šiat, hrá iné pózy a mení scenár. Aj vestibul našej školy sa premenil na veselý a pestrofarebný jarný dvor, na ktorom nájdete všetky symboly jari. Deti zo všetkých oddelení ŠKD pod vedením svojich vychovávateliek šikovnými rúčkami vytvorili množstvo kreatívnych výrobkov, ktoré všetkým dávajú najavo, že zima sa pomaly odoberá preč a prichádza túžobne očakávaná jar. Aj  taká krásna je prichádzajúca jar v našej škole. Srdečne Vás pozývame pozrieť si naše výtvory a pokochať sa pestrosťou farieb, ktorými žiari naša výstavka.   Bc. D. Kostárová
  14.03.2016 10:25 | viac »
 • Pod takýmto názvom sa nieslo súťažno-zábavné popoludnie, ktoré pripravila pani vychovávateľka Z. Seifertová. V tejto súťaží malo zastúpenie každé oddelenie. Pani vychovávateľka veľmi trpezlivo vysvetlila deťom pravidlá súťaže a zdôraznila, že sa môžu stať víťazmi keď splnia rôzne zábavné a netradičné úlohy. Po splnení úloh, ktoré preveria ich schopnosti  premôžu strážcu pevnosti a pevnosť obsadia. Jednotlivými úlohami ako napríklad nafukovaním a čo najrýchlejším prasknutím papierového vrecúška vystrašili strážcu pevnosti, následne nato otáčaním špagátu o kamaráta sa dostali cez priepasť. Šikovným vyprázdňovaním vody v jazere pri pevnosti sa dostali bližšie k pevnosti. Presným triafaním minci do pokladnice sa im podarilo dostať sa k bráne pevnosti. No kľúč bol vyrobený z cukru v podobe lízanky. Deti museli čo najrýchlejšie lízaním zmenšiť kľúč a úspešne odomknúť  pevnosť. Tieto súťaže, ktoré mali rozprávkový charakter deti veľmi zaujali a  počas celej akcie vládla dobrá  nálada. Pani vychovávateľka  snahu, odvahu a šikovné zdolávanie prekážok všetkých zúčastnených odmenila. Deti odchádzali s novými zážitkami a ich očká žiarili šťastím. Bc. D. Kostárová

  03.03.2016 12:53 | viac »
 • Január nám všetkým núka sniežik biely ako múka. Pokryl pole, strechu, plot, sánkovať sa s nami poď!
   Konečne prišiel dlho očakávaný sneh. Najväčšiu radosť urobil deťom.  Dnes si ho deti naplno užili. Pani vychovávateľka Ľ. Brejníková pripravila pre deti všetkých oddelení ŠKD súťažno –zábavné popoludnie v sánkovaní, bobovaní a kĺzaní.  Všetci s dobrou náladou a plní očakávania vyšli na kopec pri našej škole, kde si vzájomne zmerali sily. Medzi deťmi vládla skvelá zábava a zdravá súťaživosť. Vyskúšali si svoju obratnosť, rýchlosť, pohotovosť a zručnosť v takomto radostnom športe, ako je sánkovanie, kĺzanie, bobovanie. S veľkým úsmevom a červenými líčkami sa vracali do svojich oddelení. Pani vychovávateľka všetkých pochválila, povzbudila a ocenila ich pochvalným listom. No samozrejme nechýbala aj sladká odmena a teplý čaj. Bc. D. Kostárová
  22.01.2016 14:33 | viac »
 • Dňa 16.11. 2015 sa v ŠKD uskutočnila vedomostná súťaž Múdre hlavičky. Zúčastnili sa jej žiaci všetkých oddelení. Zasúťažili sme si v abecedove, hádankove, matematikove, spievankove a prírodovedove. Žiakov čakala sladká odmena. M. Klimeková
  18.11.2015 09:12 | viac »
 • Vychovávateľka Mária Klimeková si pre žiakov 4. oddelenia pripravila zaujímavé popoludie v ŠKD. Žiakov 1.C a 4.D čakalo popoludnie plné hier, zábavy, sladkej odmeny a darčekov. M. Klimeková
   

  16.11.2015 11:17 | viac »
 • Prvé novembrové piatkové popoludnie si druháci v X. oddelení ŠKD spestrili prírodovedným kvízom. Tohto kvízu sa zúčastnili všetci, pretože chceli dokázať, čo o prírode už vedia a čo nové sa z kvízového popoludnia dozvedia. Kvíz pozostával z vedomostných otázok, ale aj zo šikovnosti, postrehu a zručnosti deží. V prvom kole deti skladali pomiešané slabiky do slov, v druhom kole mali napísať čo najviac lesných zvierat, v treťom kole kreslili stromy, listy, kvety a huby, v poslednom kole skladali roztrihnutý obrázok zvieratka. Po vyhodnotení bol každý účastník odmenený sladkosťou. Bolo to príjemné popoludnie plné zábavy a radosti zo súťaženia.  Jana Petričová
   
  09.11.2015 11:21 | viac »
 • Leto sa skončilo a s ním odišlo aj teplé letné slniečko. Dni v septembri začali byť čoraz pochmúrnejšie a chladnejšie. V mesiaci október sa na chvíľu k nám vrátilo babie leto. Slniečko cez deň natiahlo svoje teplé lúče a pozeralo sa raz do záhrad, polí a raz na školský dvor našej Základnej školy na Komenského ulici. Keď sa lúčilo s letom, na poliach a záhradách ležali opustené zelené, žlté a oranžové tekvice. Ale čo to? Veď tie tekvice prišli na našu školu, pretože po škole sa počas celého dňa pohybovali deti, ktoré boli na prvý pohľad rovnaké. Zdalo sa nám to preto, lebo boli spojené jednou farbou, a to oranžovou. Pripomínali malé i väčšie tekvičky. Pani vychovávateľky ŠKD pripravili pre deti všetkých oddelení jesenné tekvicové šantenie. Podmienkou bolo, aby každý prišiel vo farbe tekvice a doniesol so sebou dobrú náladu. Všetci sme veselo žiarili počas celého dňa. Šantenie bolo naplnené smiechom, súťažami, hudbou a tvorivými aktivitami. S posledným lúčom slnka si deti spestrili jesenné dni. Veľmi sa im to páčilo a ich očká svietili radosťou a šťastím. Všetci v dobrej nálade sa pobrali domov užívať si jesenné prázdniny.    Bc. Darina Kostárová
  02.11.2015 13:04 | viac »
 • Leto je už nenávratne za nami a po dlhých, teplých a slnečných dňoch sa k slovu prihlásila jeseň. Jeseň je jedno z ročných období, ktoré nám prináša nespočetné mnoho inšpirácií a nápadov. Všetko, čo nám toto ročné obdobie ponúka sme využili pri výtvarných a pracovných činnostiach v našich oddeleniach ŠKD. Deti s pomocou pani vychovávateliek vytvorili množstvo výrobkov s prírodného materiálu, ktoré nám poskytuje krásna jesenná príroda v našom okolí. Výsledky našej práce prezentujeme na školskej chodbe, kde sme vytvorili výstavku našich prác. Táto výstavka hýri všetkými farbami a množstvom rôznych nápadov. Určite sa príďte pozrieť a posúďte sami! Vychovávateľky ŠKD
  22.10.2015 13:18 | viac »
 • Naše deti v VI. odd. ŠKD zapojili svoje šikovné rúčky pri zhotovovaní jesenných výrobkov, ktoré sú vystavené vo vestibule školy. Ľ. Brejníková
  22.10.2015 10:02 | viac »
 • Dňa 15. 10 2015 sa v ŠKD uskutočnila výtvarná súťaž pod názvom Krásy jesene. Do súťaže sa zapojili deti všetkých ročníkov, kde ukázali svoj výtvarný talent rôznymi výtvarnými technikami. Za svoje krásne výtvory dostali deti ovocie a sladkú odmenu. Mgr. Hedviga Mihňáková
  22.10.2015 09:55 | viac »
 • V našom VI. odd. v októbri sa miešal ovocný a zeleninový šalát. Deti sa zapájali do jeho prípravy s chuťou. Vedia čo je to zdravá a chutná výživa, ktorá je veľmi dôležitá pre naše zdravie. Ľ. Brejníková
  22.10.2015 09:55 | viac »
 • Prázdniny máme za sebou a už je tu opäť nový šk. rok. 2015/16. Už sme o rok starší. Do nášho oddelenia ŠKD pribudli štvrtáčky Podubinská, Kunciková, Tomková - vítame ich a prajeme si dobrú spoluprácu. V mesiaci september sme sa snažili nakresliť vlastný portrét ako sme sa zmenili počas prázdnin a podaril sa. Ľ. Brejníková
  23.10.2015 08:05 | viac »
 • Pod takýmto názvom sa nieslo športovo-rozprávkové popoludnie v našom ŠKD. Pani vychovávateľka Mgr. Eva Pergerová pripravila veselú a súťaživú hru pre deti všetkých oddelení ŠKD. Deti sa zahrali na malých Raťafákov plachta a ich úlohou bolo v dvojiciach si podávať loptu pomocou plachty. Po malej rozcvičke sa začalo súťažiť. Vytvorili sme dlhý biely rad a začali sme prehadzovať loptu, komu lopta spadla musel hru opustiť. Deti sa veľmi snažili, ale aj tešili a dobru náladu v nás umocnili teplé slnečné lúče. Najprv súťažili medzi sebou tretiaci a štvrtáci. Čerství prváčikovia odpozerali taktiku a zmerali si sily s druhákmi. Pani vychovávateľky posilnili ich malé šikovne rúčky svojou pomocou. Všetci boli odmenení za šikovnosť a usilovnosť. Našu činnosť v ŠKD sme v novom školskom roku začali na plné obrátky. Úspechom pani vychovávateliek bola radosť a šťastie, ktoré žiarilo v očiach všetkých detí.
  16.09.2015 10:02 | viac »
 • Dňa 5. júna 2015 sa uskutočnila beseda s Ing. Zuzanou Dvorskou zo stavebnej sporiteľni, a.s.  Wüstenrot o finančnej gramotnosti pre deti s I. a II. oddelenia ŠKD. Deti sa dozvedeli o histórií peňazí, o výmennom obchode v minulosti a samozrejme nemenej dôležité boli aj informácie a rady, ako správne zaobchádzať s financiami v rôznych dôležitých životných situáciách. Hravou formou si deti mohli  otestovať aj svoju finančnú gramotnosť a naučiť sa množstvo nových pojmov. Každý si mohol navrhnúť ako by vyzerala jeho bankovka a prideliť jej hodnotu. Pani Ing. Zuzana Dvorská priviedla zo sebou aj veľkého medveďa Miška, ktorý jej pomáhal odmeňovať deti, ktoré aktívne spolupracovali pri plnení zábavných a náučných úloh. Deťom sa takéto náučné popoludnie páčilo a svojím potleskom a poďakovaním odmenili pani Ing. Zuzanu Dvorskú. Mgr. K. Grocká, Bc. D. Kostárová.
   
  11.06.2015 10:19 | viac »
 • Dňa 29. mája 2015 vychovávateľky Bc.D. Kostárová, Mgr. E. Pergerová a M. Škvareková zorganizovali náučné a zaujímavé popoludnie s príslušníkmi OR PZ v Bardejove.  Boli vytvorené tri stanovištia. Na prvom stanovišti policajt skupiny Vnútorného oddelenia v živom dialógu s deťmi hovoril o následkoch užitia alkoholu pri riadení motorového vozidla, ukázali im ako sa postupuje pri cestných kontrolách a samozrejme veľkou zaujímavosťou pre deti bola prehliadka policajného auta. Policajti Okresného dopravného inšpektorátu formou prezentácie pripravili deti na samostatný pohyb v cestnej premávke – ako chodcov, tak aj cyklistov, ukázali deťom, čo musí mať každý bicykel aj cyklista a ako treba jazdiť. Oboznámili ich aj s dopravnými značkami. Na poslednom stanovišti policajti o oddelenia služobnej kynológie predviedli  policajný zákrok na páchateľa, ktorý chcel odcudziť motorové vozidlo. Nechýbala ani ukážka výcviku služobného psa. Deti odchádzali s novými zážitkami a vedomosťami. Za ich ochotu a odovzdanie zaujímavých informácií im patrí veľká vďaka.
   
  03.06.2015 08:53 | viac »
 • Blíži sa koniec roka školského roka. Za ten čas sme v ŠKD už robili kadečo. Ale keďže vonku stále prší a nemôžeme prebehnúť svoje nožičky, tak sme sa rozhodli, že prevetráme aspoň naše hlavičky. Dnešný deň ( utorok 26.5.) sa niesol v duchu hádaniek. Všetky súťažiace deti reprezentovali svoje oddelenie. Počas súťaže prebiehala aj keď súťaživá, ale príjemná atmosféra. Na koniec sme spoločne vyhodnotili naše snaženie a zavŕšili spoločným heslom: ,, Nie je dôležité vyhrať, ale zabaviť a zúčastniť sa! " Deti boli odmenené diplomom a sladkou odmenou. M.Škvareková
   
  29.05.2015 11:29 | viac »
 • Deti VI. oddelenia ŠKD mai v piatok 22.5.2015 o zábavu postarené. Študentky im vytvárali zaujímavé masky priamo na tvár. To bola radosť! Ľuboslava Brejníková
   
  27.05.2015 08:47 | viac »
 • Májový štvrtok 14.5. a streda 20.5.2015 bol pre naše deti VI. odd. školského klubu dňom výroby vlastných pohľadníc. Pani Klebanová a pán Kleban naučili deti použiť techniku nažehľovania vosku. Zaujímavosťou je, že tieto pohľadnice nie sú len výstavné kúsky, ale dajú sa normálne používať. Ľuboslava Brejníková 
  26.05.2015 09:04 | viac »
 • Pani vychovávateľky Brejníková, Mihňáková a Klimeková zorganizovali výtvarnú súťaž dňa 12. 5. 2015, ktorej sa zúčastnili všetky oddelenia ŠKD. Témou súťaže bolo nakresliť život živočíchov v mori a jeho ochranu. Ich výtvarné práce boli famózne. Veď posúďte a pochváľte. Ľ. Brejníková

   

  22.05.2015 08:31 | viac »
 • Dňa 24.4.2015 ŠKD navštívili dievčatá z občianskeho združenia M 21 a predviedli našim deťom maľovanie na tvár. Keďže nás zima nadobro opustila a nahradila ju pestrofarebná jar, aj líčka našich detí žiarili pestrými farbami.V tej chvíli bola naša trieda plná zvieratiek, motýľov, kvetov a víl. Srdečná vďaka patrí dievčatám z M 21. 
  02.05.2015 09:26 | viac »
 • Utorok bol pre naše deti v školskom klube dňom preplietania si prštekov.Pod vedením svojich vychovávateliek si uplietli venčeky z púpav.Aj tí čo to ešte nevedeli a chceli sa to naučiť, uvili si krásne venčeky.Táto práca neoslovila len dievčatá, ale napodiv chlapcov.Veď posúďte to zo záberov.Naše deti sú veľmi šikovné a za túto prácu ich chvália pani učiteľky. 
  29.04.2015 19:33 | viac »
 • Štyri oddelenia školského klubu pod vedením vychovávateliek Brejníkovej, Mihňákovej, Kendrovej a Sejfertovej sa dňa 22.4.2015 zúčastnili exkurzie u našich hasičov.Službukonajúca hasičská jednotka sa naplno venovala našim deťom.Ich práca a prístup boli na vysokej odbornej úrovni,čo bolo vidieť na tvárach detí.Odchádzali sme plní zážitkov, vedomostí, emócií a za to sa im chceme poďakovať.Možno táto exkurzia bude raz v budúcnosti motivovať niektoré z detí k tomuto povolaniu.
  28.04.2015 12:42 | viac »
 • Deň Zeme sa vo svete oslavuje už od roku 1970, ako vyjadrenie podpory ochrane životného prostredia. Je to teda skvelá príležitosť pripomenúť si, že o osude životného prostredia a prírody, rozhodujeme aj my. Preto žiaci 4.C a 3.D usilovne vyčistili okolie školy. Mgr. M. Klimeková 


  24.04.2015 15:45 | viac »
 • Deviaty apríl bol pre 43 žiakov ZŠ Komenského veľmi atraktívnym dňom dopravy. Pre žiakov školského klubu tento deň zorganizovala pani vychovávateľka Brejníková. besedu viedol kapitán Mgr. Marián Valkučák a psovod práporčík Mgr. Pavol Deďo. 
  15.04.2015 09:04 | viac »
 • Začiatkom marca  sme v I. VII. IX. oddelení dali priestor deťom, aby sa zahrali na malých záhradkárov. Naše snaženie bolo ocenené. Deti z I. oddelenia si pochutnali na plodoch svojej práce a deti z VII. a IX. si vytvorili krásne jarné dekorácie. 
  13.04.2015 11:04 | viac »
 • Dňa 31.3.2015 8.oddelenie ŠKD navštívil príslušník Mestskej polície pán Ján Arendáč,ktorý oboznámil deti s funkciou a činnosťou mestských policajtov.Zároveň v rámci podujatia predviedli žiaci našej školy, ktorí sú členmi džudistického oddielu, prvky sebaobrany,čo sa všetkým natoľko páčilo,že si ich aj vyskúšali.Pre deti to bol nezabudnuteľný zážitok, za ktorý všetkým zúčastneným pekne ďakujeme.
   
  09.04.2015 08:43 | viac »
 • Dňa 27.3.2015 ŠKD v 8.oddelení navštívila pani Anna Cimbaľaková. Porozprávala deťom  o  tradíciach veľkonočných sviatkov a o maľovaní kraslíc. Zároveň názorne predviedla techniku maľovania voskom. Deti to veľmi zaujalo a zároveň si to aj samé vyskúšali .Najšikovnejšieho žiaka pani Cimbaľaková odmenila kraslicou z vlastnej tvorby. Deti si odniesli nielen vlastnoručne namaľované vajíčko, ale aj zážitok zo stretnutia s touto úžasnou ženou. Srdečná vďaka pani Anne Cimbaľákovej. Bc. Zlata Kendrová
  04.04.2015 14:22 | viac »
 • Príchodom jari a blížiacích sa Veľkonočných sviatkov motivoval detí a ich vychovávateľky ku kreatívnej a nápaditej práci vo forme rôzných výrobkov. Sú to výrobky z širokého druhu materíálu a techník, dotvárané symbolmy jari. Tieto výrobky krášlia vestibul našej školy. Ich farebnosť, rôznorodosť a pestrosť sú patvou pre oči veľkých i malých návštevníkov našej školy. 
  01.04.2015 11:43 | viac »
 • Vôňa Zeme a jarného slniečka prešla aj do 7. oddelenia ŠKD. Aj my sme chceli zažiť atmosféru malých záhradníkov a s veľkou chuťou sme sa pustili do práce. Spolu s vychovávateľkou E. Pergerovou sme sa učili sadiť a starať sa o naše zasadené rastlinky, ktoré keď vyklíčia a vyrastú, budú nám odmenou za naše šnaženie.
  26.03.2015 15:20 | viac »
 • Dnešný deň nám zohrialo srdiečka jarné slniečko, ktoré sa na nás  hneď od rána milo usmievalo. No deti z I. oddelenia ŠKD s pani vychovávateľkou D. Kostárovou vedeli, že dnešný deň v ŠKD bude nevšedný, no hlavne veselý. Veľmi sme sa potešili, keď nás prišli navštíviť  predškoláci z MŠ Komenského 24. Deti z MŠ  boli plní očakávania čo pekné ich v našom oddelení čaká. Po príchode ich privítala pani vychovávateľka a deti, ktoré im porozprávali ako prebieha činnosť v ŠKD. Boli pre nich pripravené stanovišťa, na ktorých boli pripravené rôzne zábavne hry, spoločenské hry, maľovanky, konštru ktívne stavebnice, autodráhy, domčeky pre bábiky a na lavici ležali aj bábky, ktoré deti mohli oživiť tým, že si ich navliekli na ruky a dali im svoj hlas. Pri každom z týchto stanovíšť ich hrou a zábavou sprevádzali naše deti. Deťom sa u nás veľmi páčilo a veruže sa im nechcelo ísť preč. Odmenou pre nás bola ich radosť, úsmev na perách a nové kamarátstva.
   
  19.03.2015 11:18 | viac »
 • Deti 4.C a 3. D zažili v ŠKD zujímavé popoludnie. Hovorí sa, že s jedlom sa hrať nemá. Dnes sme ale urobili výnimku a zahrali sme sa na veľkých výskumníkov. V prvom pokuse sme zisťovali, či bude plávať surové alebo varené vajíčko. V druhom pokuse sme pozorovali predmety, ktoré plavajú v oleji, ale vo vode nie. Najzaujímavejší bol tretí pokus s pohármi, vodou a olejom. Ako dopadol, pozrite sa na to s nami.
   
  19.03.2015 11:19 | viac »
 • Dňa 10.3.2015 vychovávateľky z ŠKD Mgr. H. Mihňáková, J. Petričová a Mgr. M. Klimeková uskutočnili poučno-zábavnú súťaž pod názvom „Milujeme Slovensko“. Akcia bola venovaná štvrtákom. Súťaž posilnila záujem deti o vlastenecké a regionálne správanie. Pozostávala zo 4 družstiev a kategórií ako vlastivedný kvíz, slepá mapa a tajnička. Tieto kategórie boli doplnené piesňami a melódiami známych piesni, ktorých názvy deti mali uhádnuť, alebo dopísať pokračovanie piesne. Body k jednotlivým otázkam sa prideľovali prostredníctvom „ kolesa šťastia“ ktoré roztočil jeden zo súťažiacich družstiev. Do súťaže boli zapojení aj diváci, ktorí kontrolovali spolu s vychovávateľkami správnosť odpovedí. Deti zažili zábavné popoludnie.
  Poďakovanie patrí Mgr. Ľ. Kučovi, p. B. Kašperovej a sladkému sponzorovi Wafer s.r.o. kúpeľné oblátky Bardejov. Ďakujeme!
   
  13.03.2015 11:50 | viac »
 • Keď vyjdeme von, môžeme s úžasom sledovať, ako sa príroda po viacmesačnom oddychu pripravuje na znovuzrodenie. Keď nám slniečko zasvieti vôkol nás už cítime jarnú vôňu zeme. Práve pod takýmto názvom sa niesla aktivita detí v I. oddelení ŠKD v rámci Prírodovedno-enviromentálnej oblasti výchovy pod vedením vychovávateľky D. Kostárovej. Deti sa zahrali na malých záhradníkov a s veľkou chuťou sa pustili do práce. Cieľom celej aktivity bolo, aby deti nielen získavali zručnosti pri takýchto jednoduchých činnostiach, ale aj ukázať deťom, koľko radosti im prines ie vlastná práca. Trpezlivo sa musia starať o zasadené semienka a čakať na plody svojej práce. 
   

  12.03.2015 12:43 | viac »
 • Deň ako každý iný, ale predsa neobvyklý. Dňa 28.10.2014 sa v oddeleniach školského klubu konala „HALLOWEENSKA PÁRTY“. Bol to deň plný strašenia, dobrej nálady a tajomného napätia. Deti sa naň už od začiatku týždňa pripravovali a samozrejme tešili.  Pani vychovávateľky pre ne pripravili množstvo súťaží, kde nešlo o výhru veľkých cien, ale hlavne o šantenie a dobrú náladu. Všetko bolo tak, ako má byť. Deti boli nadšené, veselé a odchádzali domov plné zážitkov. Na detských tváričkách bolo vidieť šťastie, úsmev a ligotajúce sa očká, čo nás opäť utvrdilo v tom, že sa oplatí svoju prácu robiť čo najlepšie. 

  13.02.2015 22:16 | viac »
 • My žiaci 4.C a 3.D  sme zažili v školskom klube krásne popoludnie. Pozvali sme si Pani vychovávateľku Máriu Lauffovú na posedenie.
   
  Čaj o piatej
   
  Koláčiky, čajíky,
  kokosové keksíky.
  Koláčikov máme dosť,
  dnes k nám prišiel vzácný hosť.
   
  Krásný príbeh sme tu mali,
  lebo sme sa zabávali.
  Varili sme čajíky,
  sladké ako cukríky.
   
  Divadlo sme tu opäť mali,
  lebo sme stonožku hrali.
  Bolo to dnes veľmi super,
  vypili sme čaju liter.
   
  Žiačky 4.C
  S. Kapsdorferová
  L.Rychvalská
  I. Jackaninová
  A. Kvarteková
   
  Mgr. M. Klimeková
  19.03.2015 08:08 | viac »
 • Bohatá snehová nádielka priviedla  p. vychovávateľky Pergerovú a Kostarovú k myšlienke, aby pre deti I. a VII. oddelenia ŠKD zorganizovali zábavné  popoludnie v stavaní snehuliakov.

  13.02.2015 14:20 | viac »

Novinky

Kontakt

 • Základná škola
  Komenského 23
  085 01 Bardejov
 • Sekretariát:
  054/4722383
  Školská jedáleň:
  054/4724665
  Ekonomické oddelenie:
  054/4885171
  Mobil:
  0948311775
  Email:
  skola@zskombj.edu.sk

Fotogaléria