• Koncert Česko-Slovenská Integrácia 2012

• 30.08.2013 10:15
        • Dňa 27.9.2012 sme okolo 7:15 hod. vyrazili autobusom od našej školy do Steel Arény v Košiciach na koncert Česko-Slovenská Integrácia 2012 s mottom: “Slnko svieti pre všetky deti rovnako“.
        • Keď sme o 10:00 hod.  dorazili do Košíc, bola tam poriadna tlačenica, lebo  naraz dorazili desiatky autobusov z Čiech a Slovenska so stovkami deťmi. Ale hravo sme to zvládli. Vo vnútri to bolo skvelé. Aréna bola plná zdravých, ale aj hendikepovaných detí, pre ktoré bol tento koncert určený.

Neopakovateľnú atmosféru vytvorili výborní českí a slovenskí umelci a speváci, ale aj 8 500 detí v hľadisku. Moderátormi boli Martin Dejdar a Katarína Brichtová. Priamo na mieste pomohli organizátori dvom chlapcom. Jednému,  ktorý nemohol chodiť, darovali peniaze a druhému, ktorému zomreli obaja rodičia,   darovali motorku. Do varu nás najviac dostali  EGO a ALEXANDRA  STAN. Výborní boli aj ďalší umelci: skupina Elán, NO NAME, Laci Strike, Katka Knechtová, Maxim Turbulens a ďalší. Dostali sme aj tričká, náramky, svietiace meče a jogurty Integráčik. Tento výlet bol vydarený a o rok sa už tešíme na Integráciu 2013!

Taktiež by sme chceli poďakovať spoločnosti XAWAX a p. Bercelovi zo spoločnosti Edymax za to, že nám umožnili zúčastniť sa na tomto koncerte ich sponzorskými príspevkami.

Žiaci ZŠ Komenského