• Aký bol 12.reprezentačný ples ZŠ na Komenského ul. v Bardejove?

• 14.02.2014 15:11
        • Napriek sychravému hmlistému dňu, akým bol  8. február  v tohoročnom fašiangovom čase, bolo v skoro 80 domácnostiach v našom meste a jeho okolí  od rána „horúco“. Zvýšená teplota bola zapríčinená prípravami  tej krajšej polovičky účastníkov na 12. reprezentačný ples  ZŠ na Komenského ul. v Bardejove, ktorý sa konal pod záštitou  Riaditeľstva školy a Rady školy v stravovacom a reštauračnom zariadení i  firmy OBUV - ŠPECIÁL spol .s r.o. v spolupráci so Združením rodičov a priateľov školy. Krásne upravené mamičky našich žiakov aj pani učiteľky boli toho dôkazom. Všetky sa, akoby šibnutím čarovného prútika ,(len ich manželia vedia, koľko času a energie do toho zázraku vložili...) premenili na krásne princezné a kráľovné.
        • Už pri vstupe po červenom koberci  do krásne vyzdobenej spoločenskej  sály čakali usporiadatelia hostí s malým občerstvením a valentínskym darčekom.  Organizátori pod vedením Mgr. A.Varholovej, zástupkyne riaditeľa našej školy, Mgr.Ľ.Kurimskej, predsedníčky Rady školy: Mgr. Ľ.SabolováMgr.Ľ. Frančáková, Mgr. T.Vavreková, Mgr. J.Mika, Mgr. Rastislav Sabol, a ďalší dobrovoľníci, mali čo robiť, aby všetko dopadlo k spokojnosti zúčastnených hostí.

Krásne dámy a šarmantní páni sa postupne usádzali, zatiaľ čo v zákulisí sa už netrpezlivo hemžili malí tanečníci a speváci z detského  folkórneho súboru Prvosienka, ktorý pracuje pod vedením Bc. Darinky Kostárovej PaedDr. Vierky Remetovej a čakali na svoj uvítací výstup.  Po úvodných slovách moderátorky Mgr. M.Pelákovej, ples slávnostne otvorili  riaditeľ školy, Mgr.Štefan Kuča a Ing. Miroslav Matys, predseda Združenia rodičov a priateľov školy.  Po slávnostnom prípitku patril tanečný parket  práve  im a ich manželkám . Známy valčík, Dunajské vlny, v podaní populárnej hudobno-speváckej skupiny Kollárovci, nenechal chladných ani ostatných hostí a už po malej chvíli bol parket celkom zaplnený plesajúcimi tanečnými pármi.

Počas ďalšieho vystúpenia našich malých tanečníkov a spevákov zo súboru Prvosienka, s hudobným doprovodom na akordeóne a  husliach -  PaedDr. V. Remetovej, N.Remetovej Mgr. K. Pecúchovej, sa mnohí hostia pridali a zaspievali si s nimi temperamentné šarišské piesne.

Dobrú  a veselú zábavu  bolo vidieť pri všetkých bohato prestretých  stoloch,  aj na parkete, až do skorých ranných hodín. Gastronomickým zážitkom boli okrem chutnej večere  aj  bohaté švédske stoly. K dobrej nálade prispeli aj hodnotné  výhry z bohatej tomboly. Bolo ich vyše 60.

Povestnou „čerešničkou na torte“ tejto plesovej noci bol aj „redový“ tanec  učiteliek a zamestnankýň  školy s pánom riaditeľom. Bol to malý, neformálny, ale o to srdečnejší výraz vďaky za dobrú pracovnú atmosféru, o ktorú sa po celé roky svojho pôsobenia vo funkcii riaditeľa školy staral  a prispel tak k vytváraniu  pekných priateľských vzťahov v kolektíve všetkých zamestnancov.

Číslo dvanásť  nájdeme v biblii, v rozprávkach, dvanásť  hodín má deň a noc počas rovnodennosti, číslo dvanásť je na ciferníku hodín, dvanásť ide do tucta, dvanásť je znamení  Zverokruhu, dvanásť palcov ide do jednej stopy.   Číslo dvanásť znamená vyrovnanosť, úplnosť a dokonalosť.

Myslím, že aj tento náš,  v poradí  dvanásty ples, nemal k týmto atribútom  ďaleko. Nevymýšľam si, len sa pridržiavam hodnotení  rodičov, učiteľov, priateľov našej školy, účastníkov  plesu, ktorým sa  páčil a ich hodnotenia boli plné superlatívov. A keby  náhodou po čase začali zabúdať, možno im  tieto príjemné a veselé chvíle budú pripomínať aj takéto fotografie.

Mária Peláková