• Naše žiačky na celoslovenskom finále Logickej olympiády

• 28.04.2014 09:37
        • Logická olympiáda intelektovo nadaných žiakov sa uskutočnila už druhýkrát v histórii existencie tried pre intelektovo nadaných žiakov pri základných školách na Slovensku a neskromne môžem poznamenať, že to je, doteraz aj svojím rozsahom najväčšia akcia, ktorá bola doposiaľ realizovaná pre túto skupinu detí . Naše žiačky Martina Kaščáková (4.D), Alexandra Valková (4.D), Petra Petrušová (6.A ) a Michaela Krumlovská (9.A) sa z počtu 2254 intelektovo nadaných žiakov z celého Slovenska, prebojovali až medzi deväťdesiatku najlepších a dokonca Martinka Kaščáková sa umiestnila na krásnom 19. mieste!
        • Podujatie sa konalo 9. apríla 2014 na akademickej pôde PF PU v Prešove. Deň pred tým sme sa zúčastnili i akcie „Večer talentov“, ktorá sa konala na Sigorde. Stretli sme sa tam s deťmi, pedagógmi, či rodičmi z rôznych kútov Slovenska. Okrem pestrého programu si tam deti mohli povymieňať svoje skúsenosti, získali tak aj nové kontakty a nezabudnuteľné zážitky. Finálový deň slávnostne otvorila doc. PaedDr. Bibiána Hlebová, PhD.. Spomedzi veľmi významných osobností sa prostredníctvom listu k deťom prihovoril i minister školstva, vedy, výskumu i športu SR Dušan Čaplovič: „Moj obdiv si však zaslúžia všetci žiaci, ktorí sa do celoslovenskej Logickej olympiády zapojili, zvlášť vy, ktorí ste postúpili do finále. Verím, že sa vám vo vašom ďalšom živote podarí skúsenosti nadobudnuté počas vašich školských rokov zúročiť, a že každý, kto mal podiel na vašom rozvoji, bude môcť byť na vás právom hrdý...“  Tešíme sa, že sa tejto súťaže mohli tohto roku zúčastniť i žiaci s intelektovým nadaním, ktorí sú začlenení v bežných triedach a myslím, že reprezentovali našu školu veľmi dobre. Po náročnom dvojkolovom testovaní finalistov bolo pre nich pripravené stretnutie s pomôckou Logiformes, ktoré sa stalo atraktívnym cvičením schopností detí. Veľmi prínosným bol i hudobný workshop, v ktorom sa deti stretli so spevákom prešovskej hudobnej skupiny Komajota, Martinom Husovským.

V závere by som chcela v mene účastníčok tohto podujatia vyjadriť presvedčenie, že stretnutie nadaných žiakov bolo pre ne jedným z nezabudnuteľných zážitkov i poučení, že prežili príjemné chvíle, napätie i očakávanie, na ktoré budú ešte dlho spomínať. Dievčatám vyjadrujeme veľké  ĎAKUJEME.

Mgr. Zuzana Hanobiková