• MÁJ – mesiac lásky a vďaky; DFS Prvosienka

• 19.05.2014 12:47
        • Pane, ktorý si na nebi, zachovaj všetkým deťom mamy. Nech ako cesto na chlebík im rastú v teple pod rukami. Zachovaj nám rodičov oboch, mocný Pane, veď dve ruky od Teba mame. Dve rúčky stvoril Boh: pre ocka jednu, druhú mame.
          Týmito slovami modlitby od Milana Rúfusa sa niesli vystúpenia detského folklórneho súboru PRVOSIENKA pri Základnej škole na Komenského ulici  pri príležitosti Dňa matiek. Deň matiek je príležitosťou poďakovať za všetku tu vrelú lásku, za nehu a starostlivosť, ktorou každá matka zahrňuje svoje deti, za opateru a nekonečnú trpezlivosť a obetavosť, za každú rozprávku, ktorou mamy obohacujú a ozvláštňujú detskú dušu. Poďakovať aj za každú pieseň, zaspievanú s láskou nad kolískou, za každý bozk na dobrú noc, za každé ráno a každý deň s mamou.
        • Kytičku uvitú z ľudového tanca a ľudových piesni sme darovali mamkám a starým mamkám v Zariadení pre seniorov „Čergov“ a všetkým mamkám z Únie žien v Bardejove. Zaželali sme im všetko dobré, veľa šťastia, veselosti, , aby im slúžilo zdravíčko a aby  dostávali veľa lásky od všetkých ľudí okolo seba. Tak ako v tieto dni kvitnú stromy a kvety, by sme si všetci želali, aby aj im kvitla radosť a šťastie zo života.

Samozrejme sme nezabudli aj na naše mamky a 16. mája sme pripravili veľkú akadémiu pri tejto príležitosti v našej škole pod názvom „ Zahrajce mi šumne hušle javorovo“. Toto vystúpenie bolo akýmsi vyvrcholením našej celoročnej činnosti. No aj keď to bolo venované mamkám a starým mamkám bolo venované aj jednému vzácnemu človeku, ktorého sme s veľkou láskou a úctou privítali na našom vystúpení. Prišiel medzi nás ten, ktorý stál pri zrode nášho detského folklórneho súboru a tým bol náš skvelý pán riaditeľ Mgr. Štefan Kuča. Vďaka nemu sme mohli  štyri roky rozdávať radosť z ľudových piesni a tancov nielen u nás v škole, ale aj na vystúpeniach mimo školy. Vždy nás podporoval a s veľkou láskou starostlivého otca nás vyprevádzal na každé naše vystúpenie. Naše poďakovanie bolo vyjadrené so slzami v očiach, pretože vieme, že náš dobrý pán riaditeľ sa rozhodol odísť do zaslúženého dôchodku. Bude nám chýbať jeho úsmev, vtip, potľapkanie po pleci, povzbudenie, starostlivosť o každého z nás. My mu so srdca prajeme, aby ďalšie dni jeho života boli sprevádzané láskou, ktorú sám plným priehrštím vždy rozdával. Bolo nám cťou pracovať pod Vaším vedením pán riaditeľ a veríme, že sa budete  vždy tešiť s našej práce a sľubujeme, že budeme šíriť dobré meno škole, ktorej ste obetovali veľkú časť svojho života.

Zo srdca ďakujeme pán riaditeľ!

Vedúce DFS
          Bc. Darina Kostárová