• Naša bývalá žiačka I. Vicemiss Slovensko, Miss Sympatia a Miss Doliva 2014 Lucia Semanková na návšteve v VII. A

• 26.09.2014 08:38
        •  „Čaute!“ so smiechom povedala Lucka, keď vošla do našej triedy. Pre tých, čo ju nepoznajú, Lucia Semanková je Bardejovčanka, ktorá sa tohto roku zúčastnila súťaže Miss Slovensko. Získala tieto ocenenia:
          • 1. Vicemiss Slovensko 2014
          • Miss Sympatia 2014
          • Miss Doliva 2014

Už keď vošla do triedy, tak som si pomyslela, že to bude milé dievča. Od prvého momentu až po posledný sa usmievala. Keď nám ju naša triedna učiteľka Mgr. Mária Ovšonková predstavila a ona sa posadila, nastalo trápne ticho. Možno by ste čakali, že sme sa hneď na ňu vrhli a zavalili ju otázkami. Úprimne, aj ja som si to myslela. Ale čo už... Až keď sa jedna z našich spolužiačok rozhodla položiť prvú otázku, sa to rozbehlo.
        • Jej inšpiráciou zúčastniť sa súťaže krásy, bola túžba vyjsť aspoň raz na pódium so vztýčenou hlavou, v nádherných šatách a uvidieť ten dav ľudí, ktorý sa prišiel  pozrieť aj na ňu. Celá rodina aj priatelia ju v tom podporovali, a tak jej dodali ešte väčšiu odvahu, ako mala. Keď sme sa jej spýtali, čo sa jej počas celých príprav páčilo najviac, jej odpoveď znela:

„Celé prípravy mi dali veľa. Spoznala som veľa nových, úžasných ľudí a zažila veľa nových, vzrušujúcich vecí. S finalistkou č.2 som stále v kontakte a sme doteraz veľmi dobré priateľky.“

Priznala, že profesionálne fotenie bolo pre ňu úplne nový zážitok. Pýtali sme sa aj na finálový večer, ktorý Lucka vnímala veľmi pozitívne:

„Na javisku sme vyzerali tak, že s tým nemáme žiaden problém a že sme v pohode. No v skutočnosti sme boli v neskutočnom strese a vypätí. Prezliekanie vyzeralo asi tak, že behom jednej-dvoch minút som už na sebe nemala šaty, ale plavky. Prezula som sa a poslali ma zasa na pódium. V skutočnosti som mala pocit, že súťaž trvala desať minút a nie tri hodiny. Ale celý večer som si veľmi užila.“

Lucka veľa cestuje. A cestovala ešte aj pred súťažou Miss. Navštívila krajiny ako je Francúzsko, Taliansko, Maďarsko, Poľsko, Česko, Grécko, USA, Anglicko atď. Momentálne sa chystá do Tokia na celosvetovú súťaž Miss International 2014, na ktorej bude reprezentovať Slovenskú republiku. Prípravy v Tokiu budú trvať mesiac a až potom bude nasledovať veľké finále. Už je rozbehnuté aj internetové hlasovanie, v ktorom sa Lucka zatiaľ drží na výbornom 5. mieste.

Podporiť ju môžete každý deň piatimi hlasmi na http://414602.tbits.me/ .

Predtým ako nasledovala autogramiáda a veľké fotenie,  sme chceli vedieť, aké plány má do budúcnosti.

„Určite chcem pokračovať v modelingu, keďže sa mi teraz darí a takisto sa chcem venovať opernému spevu. Ak bude na Miss International 2014 v Tokiu voľný program, budem spievať nejakú áriu.“

Lucka sa s nami síce rozlúčila, ale sľúbila, že sa ozve,  keď sa vráti z Tokia, pretože sme zvedaví, ako dopadne jej účinkovanie v celosvetovej súťaži krásy. Držíme Ti palce, Lucka. J

Ivana Matejová, VII. A