• Rozprávkový les MDD2015

• 04.06.2015 13:09
        • MDD je na našej škole už tradične venovaný podujatiu, na ktoré sa všetky deti od 1. až po 4. ročník veľmi tešia - Rozprávkový les.

Vtedy sa park pri škole a školský dvor premenia na čarovnú krajinu plnú rozprávkových bytostí, ktoré dávajú deťom plniť rôzne úlohy. Musia dobyť hrad tým, že trafia a zbúrajú pyramídu z plechoviek, trafiť vlka, aby zachránili Červenú čiapočku, hádžu čižmou do diaľky, ktorú im požičal Kocúr v čižmách a zdolávajú mnoho iných  zábavných prekážok. Za ich zvládnutie získavajú rozprávkové dukáty. Po nazbieraní určitej sumy si za ne kupujú v Rozprávkovom bufete pekné ceny. Tie sme zabezpečili z peňazí, ktoré si deti zarobili zberom papiera v škole. Sponzorsky nám prispela aj Okresná rada Únie žien Slovenska.

• Poďakovanie za prípravu a realizáciu podujatia patrí všetkým vychovávateľkám ŠKD, ktoré pripravili a vyzdobili jednotlivé stanovištia, žiačikom z 3.E za prípravu zaujímavej súťaže a žiakom 9.A triedy, ktorí v pekných kostýmoch pomáhali vychovávateľkám aj svojim malým spolužiakom, kde sa len dalo. K dobrej nálade prispeli aj teplé lúče slnka a veselé pesničky z mixažnej dielne p. učiteľa Petnucha, ktoré sa rozliehali po celom dvore.

Každý si niečo „vyslúžil“, každý získal aj niekoľko pekných cien, no najväčšou odmenou pre všetkých bola radosť z pekne prežitého dopoludnia.

Pre spomienku účastníkom a predstavu návštevníkom našej webovej stránky poslúžia fotografie a video z dielne p. Kuču, nášho „dvorného“ dokumentaristu.

M.Peláková