Navigácia

Partneri
Zvonenie

Streda 16. 1. 2019

Hymna školy

 

Kontakt

 • Základná škola
  Komenského 23
  085 01 Bardejov
 • Sekretariát:
  054/4722383
  Školská jedáleň:
  054/4724665
  Ekonomické oddelenie:
  054/4885171
  Mobil:
  0948311775
  Email:
  skola@zskombj.edu.sk

Narodeniny a meniny

Dnes (Streda 16.1.2019)
Michaela Jackaninová (6.B)
Jana Knišová (8.D)
Zuzana Pasternáková (9.C)
Kristína Bajusová (9.B)
Kristína Juročková (6.B)
Kristína Lazorová (9.C)
Kristína Martičková (7.B)
Kristína Sobeková (5.A)
Zajtra (Štvrtok 17.1.2019)
Božidara Macečková (6.D)
Pozajtra (Piatok 18.1.2019)
Richard Grešš (6.B)
Sofia Grohoľová (4.A)
Sherilyn Sarah Velgos (3.A)

Mapa

Kalendár

Počet návštev: 5296980

Vitajte na našej stránke ;-)

 • Nádejní konštruktéri z 3.C si pre nás opäť pripravili ďalší stavebný projekt - – po megalodi TITANIC postavili multifunkčný viacposchodový športový štadión spolu s prianím nového roku 2019.

 • Pre zväčšenie kliknite na obrázok.

 • Dňa 7.12.2018 sa konal 47. ročník školského kola Geografickej olympiády . Táto olympiáda je medzi žiakmi ZŠ veľmi obľúbená o čom svedčí fakt, že sa jej zúčastnilo 43 žiakov. Súťažiaci bojovali o víťazstvo v troch kategóriach.

  A tu sú najúspešnejší.

  Kategória G (5.ročník)

  1.miesto: Peter Vaňo 5.A
  2. miesto: Veronika Tyššová 5.A
  3. miesto: Nina Krjaková 5.A

  Kategória F (6.-7.ročník)

  1.miesto: Marián Barančík 7.C
  1.miesto: Radan Kollárovič 7.A
  2. miesto: Marek Mank 7.A
  3. miesto: Filip Biath 7.D

  Kategória F (8.-9.ročník)

  1.miesto: Dominika Paľuvová 8.A
  2. miesto: Oliver Tomko 8.A
  3. miesto: Alexandra Valková 9.D

  Blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu!

 • Skúmať, získavať vedomosti a vnímať svet pomocou IT, môžu žiaci každoročne na akcii, ktorá má názov Noc výskumníkov. Je to prvotný názov akcie, ktorú robilo Technické múzeum počas Noci múzeí. Dnes má táto akcia veľký rozsah, preto je v Optime V Košiciach. Takmer všetky vedecké pracoviská SAV, študenti vysokých a stredných technických škôl v rámci Košického a Prešovského kraja prezentujú svoje objavy, prístupnou formou pre žiakov základných škôl. Získané vedomosti potom zúročili vo vedomostnej súťaží, kde získali pekné ceny.

  PK prírodovedných predmetov

 • 10.12.2018 sa uskutočnilo školské kolo dejepisnej olympiády. Súťažilo 28 žiakov 6.- 9.roč. v štyroch kategóriách. Toto sú víťazi jednotlivých kategórii:

  Kategória C / 9.roč.

  1. Valková Alexandra
  2. Baloga René
  3. Marcinová Tamara

  Kategória D / 8.roč.

  1. Paľuvová Dominika
  2. Tomko Oliver
  3. Kapsdorferová Sofia

  Kategória E / 7.roč.

  1. Mank Marek
  2. Biath Filip
  3. Ščerbatý Alex

  Kategória F / 6.roč.

  1. Vrabec Ján
  2. Havriš Šimon
  3. Božíková Tereza

 • Deviataci našej školy sa zúčastnili exkurzie v Bratislave, kde navštívili pamiatky mesta, parlament, Slovenské národné divadlo a závod Volkswagen.

  Naša cesta sa začala už v skorej rannej hodine, keď sme nastúpili do autobusu, ktorý nás odviezol na vlakovú stanicu do Kysaku. Dlhých, viac ako 6 hodín, sme cestovali cez celé Slovensko, aby sme objavili krásy hlavného mesta. Len čo sme vystúpili z vlaku, odviezli sme sa pred Parlament, v ktorom sme sa mohli prejsť po známom televíznom prostredí a sadnúť priamo do rokovacej miestnosti. Po tejto prehliadke nás očaril aj Bratislavský hrad, ktorý mal v deň nášho odchodu navštíviť sám francúzsky prezident. Keď sme si obzreli tieto pamiatky, išli sme sa pripraviť na program, ktorý na nás čakal v samotnom Slovenskom národnom divadle. Čas, ktorý sme boli v divadle nám spríjemnilo predstavenie Fanny a Alexander. Ráno sme sa nejako pozbierali z postelí a hor sa na ďalšie objavovanie. Keďže to bola fyzikálna exkurzia, nemohli sme vynechať návštevu bratislavského Aurélia. Tam sme mali možnosť pozrieť si laserovú šou, vyskúšať si rôzne pokusy, ktoré boli znázornené hravou formou pre „deti“ ako sme my. Jednoducho fyzika hravou formou. Ďalšia cesta smerovala priamo do Volkswagenu. Obrovský areál, kde sa vyrábajú autá, množstvo výrobných hál, skoro 18 tisíc zamestnancov, skrátka malé mesto. Prešli sme sa po troch výrobných halách, kde boli rôzne stroje, roboty a plechy, ktoré sa ešte ani náhodou nepodobali na autá ktoré máme.

  Obohatení o nové poznatky z týchto miest sme sa nadšení vrátili opäť do nášho rodného, milovaného mesta.

  Monika Kmecová, 9.D

 • Za nami je čas Vianoc. Pomyselný čas vzájomnej blízkosti, pomoci a akejsi zvýšenej vzájomnej dávky dobra. Zdá sa však, že s odchodom Vianoc pomaly zhasína aj čaro, ktoré tieto sviatky každoročne zapaľujú. Darované matérium postupne zapadá prachom, veci nahrádzame ďalšími.

  Práve z tohto dôvodu sa tretiakov z triedy pre intelektovo-nadaných žiakov snažíme viesť k trvalým hodnotám po celý rok. A tak už v októbri začali písať ďalšiu z kníh, tentokrát spoločnú, no obsahovo jedinečnú a vzácnu, nesúcu názov Denníček dobrých skutkov. Impulzom nám bola jedna zo žiakmi navolených tém v rámci pravidelných pondelkových ranných komunít a to Karma je zdarma. Nie je prekvapením, že takmer všetci ju definovali iba ako negatívum zaslúžene sa vracajúce svojmu konateľovi v rôznom časovom horizonte. No nevedomosťou opomenuli skutočnosť, že rovnaký princíp platí aj v prípade dobrého skutku. A tak sme ich začali denno-denne vysielať. Do kolujúceho denníčka tak žiaci každým dňom postupne zapísali aspoň jeden dobrý skutok. Pokračovanie článku TU.

 • Dňa 12. 12. 2018 sa žiačky Alexandra Poperníková, Klaudia Sabolová, Jaroslava Oravcová a Sára Kmecová zúčastnili na workshope vo Svidníku na základe vyhodnotenia súťaže "Súboj talentov", ktorú poriadala Stredná priemyselná škola Svidník. Dievčatá obsadili 1. miesto - S. Kmecová a tri druhé miesta - K. Sabolová, J. Oravcová a A Poperníková. K úspechu a umiestneniu srdečne gratulujeme. Na workshope si mohli skúsiť netradičné techniky ako sú: enkaustika (maľba žehličkou), linoryt, maľba na sklo, počítačový návrh na kľúčenku a pod.

  Táňa Vavreková

 • Aj tento školský rok sme sa rozhodli podporiť vianočnú atmosféru dobrou myšlienkou, dobrým činom. 18.12. 2018 sa opäť uskutočnila VIANOČNÁ BURZA. Kto ju navštívil, mohol si vybrať z obrovského množstva hračiek, knižiek, šperkov, hier, ale aj svietnikov a srdiečok, ktoré vyrobili šikovné ruky žiakov pod vedením p. Dzambovej a p. Pergerovej. Podarilo sa nám vyzbierať krásnych 342 eur, ktoré použijeme opäť pre vás, našich žiakov.

  ĎAKUJEME!!!!!

  žiacky parlament

 • Luxusný parník TITANIC sa vrátil do III.C. Aj keď sa potopil v roku 1912, v našej triede sa opäť vynoril. My chlapci, Oliver Paľuv, Oliver Pillár, Oliver Volčko, Tomáš Hribík a Jakub Vasilega sme sa rozhodli postaviť túto nádhernú loď zo stavebnice SEVA. Pozrite, ako sa nám vydaril. ;-)

  Jakub Vasilega, III.C

 • iBobor

  Aj v tomto školskom roku sa naši žiaci zapojili do on-line súťaže iBobor. Garantom medzinárodnej súťaže na Slovensku je Fakulta matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského v Bratislave. Hlavným cieľom je podporiť záujem o informačné a komunikačné technológie, posmeliť žiakov v intenzívnejšom a kreatívnejšom používaní moderných technológií pri učení sa. Súťaže sa môže zúčastniť každý žiak od druhého ročníka. Súťažné úlohy sa líšia svojím zameraním, náročnosťou aj spôsobom riešenia. Niektoré úlohy majú formu otázky s výberom odpovede, iné sú interaktívne – presúvanie, usporiadanie a dopĺňanie riešenia.

  Najlepší v kategórii Drobci:

  1. Ronald Fedoročko a Filip Ján Onufer, obaja z 3.D,
  2. Martin Matiaš 3.D,
  3. Ela Hanobiková A.

  Najlepší v kategórii Bobrík:

  1. Vivien Bohinská 4.D,
  2. Patrik Peniak 4.D,
  3. Alexandra Anina Klebanová 4.A.

  1. Michal Čorba 5.A
  2. Peter Vaňo 5.A
  3. Diana Baránková 5.B

  Najlepší v kategórii benjamín :

  • 1. Marián Barančík 7.C
  • 2. Sofia Kovaľová 6.B
  • 2. Patrik Kapec 7.B
  • 2. Ivo Hudák 7.C
  • 2. Filip Biath 7.D
  • 3. Martin Krajňák 6.A
  • 3. Tibor Šinaľ 7.A

  Najlepší v kategórii kadet:

  • 1. Kristián Kapec 9.D
  • 2. Gregor Bujda 9.A
  • 3. Alexandra Valková 9.D
  • 3.Jakub Kuľka 9.D

  Srdečne blahoželáme!

 • Žiačka IV.D triedy Ľudmila Kocureková sa zúčastnila súťaže o najlepšiu komiksovú prácu - KOMIKSIÁDA ALEBO KOMIKSOM K ČÍTANIU, ktorú organizovala Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou a Prešovský samosprávny kraj v rámci projektu VRANOVSKÉ KNIHODNI.

  Jej komiks bol ocenenou prácou, za čo jej srdečne blahoželáme!

  Kolektív IV.D triedy

 • Rozprávková atmosféra triednej vianočnej besiedky nás už tradične obklopuje rok čo rok. Vždy sa na ňu tešíme ako na niečo neopakovateľné, výnimočné a radostné. Aj 19.decembra 2018 sa naša trieda, IV.D, naladila sviatočne. Pri vianočnom stromčeku sme si nevšednú atmosféru blížiacich sa Vianoc užili spolu so svojimi blízkymi i priateľmi, ktorí si v tejto uponáhľanej dobe našli čas a prišli medzi nás. A vidieť bolo veru čo. Z ďaleka k nám zavítal Mikuláš. Rozozvučali sa tóny vianočných kolied. Objavili sme krásu vzájomného obdarovania sa. Vianočné chvíle dotvárali básne, spev i príjemné piesne hrané na keyborde. O význame Vianoc, vianočnom stromčeku, ale aj to, ktorú najkrajšiu, najpríjemnejšiu a najcitlivejšiu koledu Štedrého večera majú na svedomí myši, sme prezradili naším milým hosťom za lákavej vône medovníkov a iných vianočných dobrôt.

  Na záver sme si popriali veselé, pokojné a láskyplné Vianoce, aby človek človeka mal rád, aby jeden druhému viac šťastia prial, aby nový rok 2019 za to stál!

  Andrea Senajová

 • Všetci poznáme Leonarda da Vinci ako vynikajúceho talianskeho maliara, ale on bol aj veľký vedec a vynálezca technických zariadení. Spoločnosť AHA DETI urobila zmenšené repliky jeho vedeckých objavov, ktorá teraz putuje slovenskými mestami. Naši siedmaci boli si pozrieť túto výstavu v Prešove. Okrem Leonardia, si pozreli aj vianočne vyzdobený Prešov a navštívili sme divadelné predstavenie „ Nikola Šuhaj“, ktoré bolo dlhé, ale utieklo ako voda, lebo bolo veľmi pekne spracované .

  Žiaci 7. roč.

 • Tradične sa pred Vianocami spievajú koledy v rôznych jazykoch. Žiaci 4.B a 3.D sa ich učia aj vo francúzskom jazyku už niekoľko rokov. Posledný deň pred prázdninami 21.12. sme sa zišli na besiedke, kde sme k štyrom z predošlých rokov pridali ďalšiu L´as tu vu o dedovi mrázovi a zimnú Le bonhomme de neige est né o snehuliakovi. Chytľavé melódia deti aj roztancovali, utvrdzovali správnu výslovnosť a rozšírili slovnú zásobu. Týmto žiakom patrí veľká pochvala. Mgr. Anna Fabianová

 • V dnešnej dobe, keď si ľudia zvykli posielať na Vianoce väčšinou iba elektronické pohľadnice a sms-správy, sme sa rozhodli vrátiť k starým tradíciám. Vyhlásili sme súťaž o najkrajšiu vianočnú pohľadnicu. A nie hocijakú, ale ručne maľovanú. Výsledky snaženia našich šikovných žiakov si môžete pozrieť v galérii. Ťažké bolo vybrať tie najkrajšie, ale nakoniec porota vybrala a ocenila týchto kreatívnych tvorcov:

  Alexandra Stachová- 4.C, Tamara Petrišáková – 4.B, Nina Gallová – 4.A, Klaudia Gorunová- 4.B, Karin Verlichajová - 3.A, Martin Matiaš – 3.D, Bruno Ratvaj – 2.B, Emma Vatehová – 2.D, Lilien Achejevová - 2.B, Jaroslava Oravcová – 8.C, Tamara Guľová – 6.C, Klaudia Sabolová – 8.C.

  Pohľadnice všetkých tvorcov sme rozdali predstaviteľom mesta, riaditeľom škôl a zástupcom organizácií, s ktorými škola spolupracuje.

  M. Peláková

 • Pytagoriáda je matematická súťaž, ktorej cieľom je umožniť pedagógom s využitím jednej z dominantných vlastností detí daného veku – súťaživosti – motivovať záujem pre matematiku a podchytiť potenciálne talenty na matematiku.V tomto školskom roku sa uskutočňuje už jej 40. ročník. Do školského kola sa zapojilo 50 žiakov 3. a 4. ročníka a 89 žiakov 5. až 8. ročníka.

  Medzi najúspešnejších patria :

  kategória P3

  Martin Matiaš - 1. miesto
  Ronald Fedoročko - 2. miesto
  Jakub Vasilega - 2. miesto
  Samuel Švec - 2. miesto

  kategória P4

  Róbert Guľa - 1. miesto
  Katarína Šinaľová - 2. miesto
  Vivien Bohinská - 3. miesto
  Michaela Kašperová - 3. miesto

  kategória P5

  Diana Baranková - 1. miesto
  Martin Čejka - 2. miesto
  Matúš Gašparík - 3. miesto

  kategória P6

  Sofia Kovaľová - 1. miesto
  Patrik Kurimský - 2. miesto
  Ema Čepigová - 3. miesto

  kategória P7

  Dávid Čech - Gut - 1. miesto
  Tibor Šinaľ - 2. miesto
  Fili Biath - 3. miesto
  Patrik Kapec - 3. miesto

  kategória P8

  Linda Hlavinková -1. miesto
  Gregor Bujda - 2.miesto
  Dominika Paľuvová - 3.miesto
  Natália Gašparíková - 4. miesto

 • Vo štvrtok 13. decembra 2018 sa konalo 2. kolo streleckej ligy, ktoré bolo zároveň okresnými majstrovstvami v streľbe zo vzduchovej pušky. Našu školu reprezentovali traja žiaci, ktorí obstáli v silnej konkurencii. Magdaléna Kuzmová (9.C) zvíťazila v kategórií starších žiačok s počtom 260 bodov (z 300 možných), Matúš Nižník (9.C) získal 3. miesto v kategórií starších žiakov (257 bodov) a Adrián Hanko (5.A) v kategórií mladších žiakov obsadil pekné 5. miesto. Blahoželáme a Magdalénke držíme palce na krajských majstrovstvách v Prešove.

  Mgr. Ľudmila Frančáková

Novinky

Kontakt

 • Základná škola
  Komenského 23
  085 01 Bardejov
 • Sekretariát:
  054/4722383
  Školská jedáleň:
  054/4724665
  Ekonomické oddelenie:
  054/4885171
  Mobil:
  0948311775
  Email:
  skola@zskombj.edu.sk

Fotogaléria