• Novinky

      • Od semienka až po plod

      • V týchto dňoch by sme so štvrtákmi z triedy pre intelektovo-nadaných žiakov venovali klíčeniu semien. Zo známych dôvodov však výučba prebieha úplne inak. Navzájom sme ochudobnení o mnoho zaujímavých praktických činností, ktoré v rôznych obmenách praktizujeme od prvého ročníka. Aj preto sme si ďalšiu z aktivít, ktorou sa učíme najmä pre život, uskutočnili v domácom prostredí. Už týždeň príbytky našich štvrtákov spríjemňujú aj zasadené a naklíčené fazuľky. Každý deň si ich zalievajú a pozorne sledujú ich vývoj. Aj vám preto ponúkame inšpiráciu, ako si trochu prírody preniesť aj domov. Stačí trochu zeminy a semienko fazuľky alebo akékoľvek iné semiačko, napríklad  hrachu či šošovice. Aj vaše deti môžu sledovať tento proces vývoja, od semienka až po plod. Zistia tak, čo všetko potrebuje rastlinka ku klíčeniu. Takto v momentálne izolovanom svete možno prejdú aj na iné myšlienky, no aj bez učebníc porozumejú najdôležitejším procesom prírody. Pretože tieto  týždne nie sú iba o učení, ale najmä o pochopení toho, na čom v živote naozaj záleží.

       PaedDr. Andrea Tribusová, PhD.

      • Niečo na odľahčenie - športové dresy

      • Vážení rodičia a žiaci! Myšlienka zjednotiť vzhľad žiakov športových tried naberá reálnu podobu, ktorú sa mi v spolupráci z firmou 3b podarilo dotiahnuť do finálnej podoby. Teplákova súprava je outdorovo funkčná, farebne pestrá, má všetky znaky príslušnosti k klubu a škole. Mgr. Sergej Kravec

       Páčia sa vám? Hlasujte v ankete na tejto stránke

      • Učenie na doma - podstránky

      • Vážení rodičia, v rámci možností diaľkového vyučovania si naši učitelia pripravili pre svojich žiakov webové podstránky, kde sú zverejňované úlohy, pokyny a študijné materiály pre konkrétne triedy a predmety. Tieto podstránky nájdete ako prvý príspevok (zelený) na webstránke školy WWW.ZSKOMBJ.SK - kliknutím na meno svojho vyučujúceho sa dostanete na podstránku, kde nájdete svoju triedu a predmet.

       Zoznam stránok učiteľov a predmetov bude pravidelne dopĺňaný a aktualizovaný. Niektorí učitelia zadávajú po dohode so žiakmi úlohy aj prostredníctvom stránky BEZKRIEDY.SK alebo systému úloh cez EDUPAGE.

       Prosím skontrolujte, či sa vaše deti doma zodpovedne pripravujú a plnia si povinnosti, ktoré dostali od učiteľov v škole. Do riadnych prázdnin je ešte ďaleko ;-)

       Prajeme Vám všetkým pevné zdravie.

      • Aktuálne informácie - PIATOK 13.3.

      • Dnes (piatok 13.3) vyučovanie prebieha nasledovne:

       1. stupeň končí vyučovanie 4. hodinou

       2. stupeň končí 5. hodinou - t.j. do 12:10.

       ŠKD dnes funguje podľa normálneho rozvrhu - ale ak máte tú možnosť prísť po dieťa skôr, tak by to bolo vhodné.

       Počas uzavretia škôl budú učitelia zverejňovať študijné materiály pre žiakov na stránke školy na podstránkach učiteľov - https://zskombj.edupage.org/teachers/ , alebo prostredníctvom systému BEZ KRIEDY.

       Preto odporúčame naďalej sledovať stránku školy.

       Z obedov budú žiaci počas uzavretia školy odhlasovaní automaticky - preto sa nemusíte vyhlasovať manuálne.

     • Aktuálna informácia - uzavretie školy od pondelka 16.3.
      • Aktuálna informácia - uzavretie školy od pondelka 16.3.

      • Z rozhodnutia Ústredného krízového štábu budú všetky školy a školské zariadenia od pondelka (16.3.) zatvorené na dva týždne. V piatok 13.3. bude výučba ešte prebiehať, ale podľa skráteného vyučovania - o presnom rozvrhu budú žiaci informovaní počas úvodných vyučovacích hodín. 

       O ďalších bližších informáciách Vás budeme informovať.

      • Triedny projekt 4.D „Nauč nás, čo vieš!“: Valentínsky obed

      • V rámci triedneho projektu 4.D „Nauč nás, čo vieš!“ nám Filip Onufer ukázal svoje kuchárske umenie. Keďže jeho obľúbené jedlo je „čevabčiči“, naučil nás, ako si ho môžeme jednoducho pripraviť aj doma. 

       Základom je mať kvalitne pomleté hovädzie a bravčové mäso, ktoré sme dochutili soľou, čiernym korením, cesnakom, vajíčkom a strúhankou. Z takto pripravenej zmesi sme si vytvarovali rolky, ktoré sme vyprážali doružova.  Ako príloha boli podávané opekané zemiaky a zeleninový šalát. Všetky úlohy sme si rozdelili medzi spolužiakov. Kým Filip s pani učiteľkou vyprážali mäsové rolky, ostatní čistili a rezali zemiaky, krájali zeleninu a pripravovali chutný zeleninový šalát. Niektorí  sme škrabku v ruke držali prvýkrát, ale všetci sme to zvládli. Veľmi nám pomohla aj pani učiteľka Petková. Varila s nami,  pomohla nám pri príprave, ale aj naučila po sebe poumývať riad.

       Pre všetkých to bola príjemná zábava, na konci ktorej nás čakala zaslúžená odmena  - výborný obed. Som rád, že okrem skvelého obeda som sa mohol aj s mojimi spolužiakmi naučiť niečo nové. Chcem sa poďakovať Filipovi za chutný obedík 😊.

       Alexander Leško,  4.D

      • DVA TITULY MAJSTROV SLOVENSKA Z HALY

      • Na prelome mesiacov február a marec vyvrcholila atletická halová sezóna Majstrovstvami Slovenska. Majstrovstvá Slovenska sa organizujú pre všetky vekové kategórie v jedinej atletickej hale na Slovensku v hale Elán v Bratislave. Po úspešných výsledkoch na HM VsAZ sme boli plní očakávania ako sa nám bude dariť na Majstrovstvách Slovenska. 29.februára sa konali HM SR mladšieho žiactva, ktoré sa organizujú formou 5 boja-60mpr,skok do diaľky, 60m,vrh guľou,600m.Náš klub a školu reprezentovalo päť súťažiacich: 2 chlapci a 3 dievčatá. Výrazný úspech dosiahol Mário Macej, ktorý sa stal halovým majstrom Slovenska na rok 2020 súčtom bodov 2315b/ 60pr-10,25s,diaľka-485cm,60m-8,13s,guľa-11,41m,600m-2:09,95min/.Darilo sa aj Danielovi Smoleňovi, ktorý skončil na 3.mieste súčtom bodov 2121b/60pr-10,27s,diaľka-443cm,60m-8,88s,guľa-9,16m,600m-1:54,93min/.Spolu súťažilo 26 chlapcov. Najlepšia z dievčat skončila Božidara Macečková, ktorá získala 2479b, čo jej vynieslo nepopulárne 4.miesto/ 60pr-10,56s,diaľka-450cm,60m-8,74s,guľa-7,82m,600m-2:06,48min/.Katka Pillárová sa umiestnila na 16.mieste s 2067b a Laura Ščerbatá so ziskom 1980b skončila 20.Dievčat štartovalo až 60, a preto umiestnenie v prvej tretine štartového pola považujeme za úspech. Po mladších žiakoch sa predstavili 1.marca dorastenci a dorastenky. Šimon Kovalčín, bývalý žiak ŠT  našej školy, sa výborným výsledkom v skoku do výšky 195cm stal halovým majstrom SR. Tento výsledok nám dáva možnosť zabojovať o splnenie limitu na tohtoročné ME U18, ktorého hodnota je 203cm.Na MDŽ 8.marca súťažilo staršie žiactvo, kde sme tak isto nezostali bez medailí. Vo vrhu guľou získal výkonom 13,43cm Samuel Šima 2.miesto.Terézia Vaneková v skoku do výšky výkonom 158cm obsadila tiež 2.miesto.Štafeta chlapcov 4x200m v zložení Matej Dzubák, Jakub Čech-Gut, Samuel Šima a Maroš Lamanec časom 1:47,87min obsadila 3.miesto.Samuel Šima v behu na 60mprekážok výkonom 9,24s obsadil 6.miesto,Jana Knišová v behu na 60m časom 8,31s vo finále skončila na 7.mieste a Petra Čupeľová vo vrhu guľou výkonom 8,78m skončila na 10.mieste.Tieto výsledky žiaci a žiačky dosiahli pod vedením učiteľov- trénerov Mgr. Andreja Pečeňuka a Mgr. Zorana Kollároviča.

       Výsledky našich žiakov nás potešili a veríme , že po kvalitnej príprave a sústredeniach sa nám v letnej sezóne bude dariť ešte lepšie a budeme výborne reprezentovať klub , školu a mesto Bardejov.

      •   Hviezdoslavov Kubín 2020 - 1. stupeň

      • Dňa  26. februára  2020 sa na 1. stupni uskutočnilo školské kolo súťaže v prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín. Žiaci sa svedomito pripravovali. Porota  si pozorne vypočula prednes všetkých ukážok a rozhodla o nasledovnom umiestnení:

       1. kategória (2. -4. ročník)

       Poézia: 
       1. miesto: Ema Chovancová     4. C                 
       2. miesto: Patrícia Udičová      4. C                         
       3. miesto: Martin Matiaš          4.D                   
       Cena poroty: Bruno Voška – Ratvaj  3.B                                                                                                           

       Próza:
       1. miesto: Oliver Falat           3. B       
       2. miesto: Samuel Švec         4. D
       3. miesto: Ema Vatehová      3. D   
       Cena poroty: Natália Tomečková   1. A, Samuel Sobek    2.A

       Víťazom srdečne blahoželáme. Najúspešnejší žiaci z jednotlivých kategórií budú reprezentovať našu školu v okresnom  kole 13. marca 2020 v ZŠ na Wolkerovej ulici.

       Budeme im držať palce !

       Teší nás, že sa do recitácie  zapojili aj naši prváci. Tieto malé talenty nás prekvapili svojím milým prednesom. Určite o nich ešte budeme počuť.

      • ANGLIČTINA, NA SLOVÍČKO !

      • Aj tento rok si žiaci piateho a ôsmeho ročníka vyskúšali aplikáciu Wocabee a zároveň sa zapojili do súťaže o hodnotné ceny.

       Čo je Wocabee?

       Jedná sa o inovatívnu aplikáciu, ktorá funguje online a uľahčuje študentom učenie sa akéhokoľvek cudzieho jazyka. Aplikácia využíva tzv. umelú inteligenciu. To znamená, že si všíma, kde žiak robí chyby a problémové slovíčka s ním následne precvičí viackrát. Žiaci si zároveň trénujú aj výslovnosť.

       V tomto školskom roku sa po prvýkrát zapojili do tejto súťaže aj žiaci siedmych ročníkov španielskeho jazyka, ktorý sa vyučuje na našej škole ako jedinej základnej škole v Bardejove.

       Žiakom prajeme veľa chuti do učenia a veľa šťastia v súťaži.

       Mgr. Šinaľová

      • Výtvarná súťaž - Súboj talentov

      • Vo výtvarnej súťaži Súboj talentov, ktorá sa konala vo Svidníku na strednej škole priemyselnej, zameranej na dizajn a odevníctvo žiačky získali v jednotlivých kategóriách takéto umiestnenie:

       Jaroslava Oravcová 9.C - prvé miesto

       Viktória Vargová 7.C  - prvé miesto

       Nina Krjaková 6.A - druhé miesto

       Nina Hríbiková 6.A - druhé miesto

       Pri vyhodnotení súťaže sa konal aj workshop, kde si žiaci mohli oskúšať jednotlivé výtvarné techniky, ktoré z technických dôvodov nieje možné urobiť na základnej škole. Srdečne blahoželáme.

      • Okresné kolo v bedmintone

      • Dňa 4. februára a následne 5. februára 2020 sa konalo okresné kolo v bedmintone v športovom centre v Bardejove. Majstrovstiev sa zúčastnili žiačky Michaela Kožlejová a Miroslava Kožlejová z 8.E - obsadili 2. miesto. Žiaci boli v zostave Matúš Vateha, Martin Vasilišin a Tomáš Vaľko všetci boli z 8.E triedy- zíslali tiež 2. miesto. Pripravovala ich p. učiteľka Vavreková. Pekné umiestnenie získali už piaty krát po sebe. Srdečne blahoželáme.

      • Obvodové kolo dejepisnej olympiády

      • Dňa 14. februára 2020 na ZŠ s MŠ  Pod papierňou v Bardejove sa uskutočnilo obvodové kolo 12. ročníka dejepisnej olympiády. Našu školu reprezentovali víťazi školského kola. Súťažilo sa v štyroch kategóriách C,D, E, F  - ročníky 6.-9.

       Umiestnenia jednotlivcov :

       Kategória C/ 9.ročník
       Hlavinková Linda/ IX.C – 2. miesto/89,5b
       Roman Lukáš/IX.E – 7. miesto/78,5b

       Kategória D/ 8.ročník
       Kožlejová Michaela/VIII.E – 3.miesto/67b
       Vateha Matúš/ VIII.E – 4.miesto/65b

       Kategória E/ 7.ročník
       Božíková Tereza/VII.A – 5.miesto/61,5b

       Kategória F/6.ročník
       Krjaková Nina/VI.A – 2.miesto/65,5b
       Tyššová Veronika/VI.A - 5.miesto/60b

       Všetkým účastníkom ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy a prajeme veľa ďalších úspechov a obzvlášť Linde Hlavinkovej, ktorá nás bude reprezentovať 24. marca na krajskom kole v Prešove.

       Mgr. Beáta Skreptáčová

      • Zumbovali sme...

      • Zumba patrí v dnešnej dobe medzi obľúbené športové aktivity a rytmická hudba nám prináša dobru náladu. V piatok sme privítali medzi nami zumba inštruktorku pani Janku Pangracovú, ktorú sme netrpezlivo čakali. Na tejto športovej aktivite sa zúčastnili všetky dievčatá z oddelení ŠKD so svojimi vychovávateľkami. Vládla výnimočná športovo tanečná atmosféra a všetci sme sa veľmi snažili začo nás aj pani Janka na konci cvičenia pochválila. Zažili sme krásne a netradičné popoludnie a už teraz sa tešíme na ďalšie zumbovanie.

       Bc. D. Kostárová

      • Matiaš, Barančík a Paľuvová na stupni víťazov v školskom kole 8. ročníka LO

      • Aj tohto roku sa 20. februára 44 intelektovo nadaných žiakov 1. a 2. stupňa našej základnej školy zapojilo do  školského kola 8. ročníka Logickej olympiády.

       Školské kolo LO preverilo vedomosti,  najmä logiku, predstavivosť a myslenie žiakov.

       Nadaní sa s veľkým sústredením pustili do lúskania „ťažkého orieška“. A že boli testovacie úlohy tohto roku ozaj ťažké svedčí aj fakt, že na 1. stupni boli z 19 žiakov úspešní iba štyria riešitelia.

       Na druhom stupni bolo úspešných 23 nadaných.

       Úspešným riešiteľom je žiak, ktorý dosiahol min. 8 bodov (bodov za správne vyriešené úlohy). Súčet bodov celého testu  bol 22/23 bodov v oboch súťažných kategóriách.

       Za veľkú snahu bol udelený špeciálny diplom, Diplom pre nováčika, prvákovi Yousefovi Shamsaldeenovi, ktorého od úspešného riešiteľa delil iba jeden bod.

       Všetkým riešiteľom patrí pochvala – za snahu, odhodlanie a rozmýšľanie

       Úspech ocenených žiakov potešil! Uvidíme, či to postačí na prebojovanie sa vo finálovom kole, ktoré sa uskutoční 22. apríla 2020 na pôde Pedagogickej fakulty Prešovskej univerzity v Prešove. Reprezentovať nás budú žiaci z prvých dvoch miest v oboch kategóriách.  

       Srdečne blahoželáme !

       Mgr. Andrea Senajová

      • Priateľstvo je vzácny dar

      • Určite každý túži po skutočnom priateľstve. Je to tá najprirodzenejšia túžba človeka. Celý mesiac február sme sa pripravovali vo všetkých oddeleniach ŠKD  na spoločnú akciu pod názvom Náramky priateľstva. Robili sme ako usilovné včeličky rôznofarebné náramky. Vyrobili sme množstvo krásnych náramkov a určite by sme medzi nimi nenašli dva rovnaké  náramky. Keď už náramky boli hotové nastal očakávaný deň kedy sme si ich medzi oddeleniami vymieňali. Všetci sme  niekoho obdarovali a samozrejme každý z nás bol obdarovaný. Cieľom tejto spoločnej akcie bolo ukázať deťom aj takýmto spôsobom význam priateľstva. Obdarovanie, láskavosť, povzbudenie a pochvala sú tie atribúty, ktoré pomáhajú priateľom rásť. Pomáhame im tak stávať sa šťastnejšími. A s ich šťastím zákonite rastie aj naše šťastie.

       Bc. D. Kostárová

      • Okresné kolo matematickej olympiády

      • Dňa 29.1.2020 sa na ZŠ Bartolomeja Krpelca konalo okresné kolo matematickej olympiády žiakov piateho a deviateho ročníka. Žiaci piateho ročníka našej školy sa umiestnili v tejto súťaži na popredných miestach.  Štyria boli úspešnými riešiteľmi.

       Mizerák Lukáš(5.D) – 1.miesto, 
       Lenárt Patrik (5.D) – 2.miesto,
       Guľa Róbert (5.C) – 5.miesto,
       Peniak Patrik (5.D) – 6.miesto

       Srdečne blahoželáme a tešíme sa na ďalšie úspechy v matematických súťažiach.

       Mgr. Mária Čukanová

      • Družstvo dievčat majsterkami okresu v basketbale ZŠ

      • Vo štvrtok 20.2.2020 v priestoroch telocvične na ZŠ Vinbarg sa uskutočnili Majstrovstvá okresu v basketbale žiačok ZŠ. Prihlásilo sa šesť  škôl , hralo sa v dvoch skupinách po tri družstvá. V skupine „A“, kde hrali naše dievčatá, mali za súperov ZŠ Hertník a ZŠ Malcov. V prvom zápase so ZŠ Hertník vyhrali 31:2, v druhom zápase so ZŠ Malcov 32:2.Víťazstvá im zabezpečili postup do finále. Finále hrali s víťazom „B“ skupiny ZŠ Vinbarg. Suverénnym výkonom zdolali dievčatá zo ZŠ Vinbarg 29:6 a obhájili tak minuloročné víťazstvo v tejto súťaži. O dominancii našich dievčat hovorí aj celkové skóre z troch zápasov 92:10.Chcem sa poďakovať dievčatám za predvedené výkony a reprezentáciu školy. Išli si za svojím  víťazstvom a  výkony „ Kinder teamu“ tj. dievčat piatačok a šiestačok  boli veľmi milým prekvapením a svojou hrou prispeli k postupu na majstrovstvá kraja.

       Školu reprezentovali tieto žiačky: Barbora Benková- Rybárová, Slávka Ratvajská, Natália Šibová, Jana Knišová, Petra Čupeľová všetky z  9.D , Linda Hlavinková 9.C, Tamara Geffertová 8.E , Alexandra Klimová 8.A, Nina Hríbiková 6.A ,Nina Cingeľová 6.C , Soňa Šimová 5.D , Klaudia Gorunová 5.C, Zoran Kollárovič -učiteľ